הרב טאו בכנס נעם. ארכיון
הרב טאו בכנס נעם. ארכיוןצילום: באדיבות מפלגת נעם

בכירי הרבנים בזרם "הר המור", ובראשם נשיא ישיבת הר המור הרב צבי ישראל טאו, פרסמו קריאה לתלמידיהם ולתומכיהם להתפקד למפלגת 'נעם'.

נזכיר כי למרות דיווחים שונים החליטה המפלגה שלא להגיש רשימה לקראת הבחירות לכנסת ה-23, ככל הנראה מחשש שתיאלץ למשוך פעם נוספת את הרשימה ברגע האחרון.

הרבנים מסבירים בקריאתם כי "מושגי יסוד שפעם היו נחלת כל אדם מישראל, דתי כחילוני - צביונה היהודי של המדינה, חשיבות הלאום היהודי, קדושת המשפחה ועוד - מתערערים, עד כדי כך שבושה להזדהות עמם".

"לשם טיהור הנגע הזה אשר פשה בעם, לא די בהתמודדות רוחנית. רואים אנו שתנועה זו מקודמת על ידי 'סוכני שינוי' המסנוורים על ידי השיח החדש וה'נאור' כביכול, הפרושים בנקודות מפתח בכל מערכות השלטון והחברה בישראל", הוסיפו הרבנים.

לאור זאת קובעים הרבנים, "ישנו צורך מוחשי להעמיד כח ממשי, ריאל-פוליטי, שיפעל בתוקף להשיב את מדינת ישראל אל מסלולה הבריא והטבעי".

הרבנים מוסיפים ומציינים כי למרות ההסתייגות הטבעית מעיסוק פוליטי, "התקופה הזו היא עת חירום ואין לנו ברירה אלא לאחוז גם בעשייה הפוליטית, כמובן מתוך השתדלות להישאר בטהרה גדולה ולרצות כל העת בטובתם הכללית של ישראל ולא בטובתה של קבוצה מצומצמת, כזאת או אחרת".

מלבד הרב טאו חתומים על המכתב גם ראש ישיבת עטרת כהנים ורב הישוב בית אל לשעבר, הרב שלמה אבינר, ראשי ישיבת הרב המור הרב עמיאל שטרנברג והרב מרדכי שטרנברג, הרב עודד וולנסקי, ראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת לנתיבות ישראל הרב ישעיהו דורון, ראש ישיבת ההסדר גבעת אולגה הרב אפרים ג'יאמי, ראש ישיבת ההסדר בקרית גת הרב אמיר ממן וראש ישיבת אילת הרב יוסי רודריגז.

מכתב הרבנים

צילום מסך