הרב קליין בדרכו האחרונה

בהר המנוחות בירושלים הובא היום (שני) למנוחות רבה של שכונת יפה נוף, הרב חיים ישראל פנחס קליין שהלך לעולמו אמש בטרם עת.

האדמו"ר מנדבורנא ספד בהלוויה לרב קליין, "הספקתי להכיר את הרב קליין בשנים האחרונות. אדם משכמו ומעלה עם המון כח של אהבה ועזרה לזולת וכל כולו היה עטוף בצניעות ושקט.

לרב היה אכפת מכל יהודי ולא משנה לאיזה מגזר הוא שייך. היו לנו שיחות ארוכות בהם הרב דיבר על הקשיים של אנשים בקהילה ולא על עצמו סיפר. התפעלתי איך הרב קליין יודע להוציא נקודה חיובית מכל בן אדם. הדרך שלו והאמת שלו בתורה. היה כמעיין שופע. איש האשכולות שדאג למשפחה, איש שהכל בו תורה חסד ומידות טובות. הקים דור שידעו מה זה יראת שמיים, מידות טובות ומצוות ואהבת לרעך כמוך".

ד"ר בנימין מזוז חברו ורפאו של הרב קליין ספד לו, "סחטת את עצמך בין אם בשיעורי תורה ואם זה במפעל שלך של התפילין שלך והשיעורים. כמה אהבת את התורה. ה' נתן לי חבר מתנה ל-49 שנים. קשה לי להאמין שישראל איננו אתנו. אתמול דיברנו שצריך לטפל במישהו ואמרת לי 'בני, אני מתגעגע אני רוצה לראותך' ואז פתאום ברחת למה ? איך ? היה לי הכבוד להיות חבר שלך, שנינו אהבנו את זה".

ד"ר מזוז: היה לי כבוד להיות חבר שלך

חברו של הרב קליין, רפי וקנין ספד בהלוויה, "אמרתי לעצמי לאיזה בוקר נתעורר היום? קמנו לבוקר של שממות, בוקר של יתמות. איבדנו את מעיין החוכמה והדעת ממנו שתינו שנים רבות".

בנו של הרב קליין ספד בהלוויה, "אבא, סבא, חברותא. בני היה הרופא לב שלך ואתה היית הרופא לב שלנו. הקמת בתי מדרש ולימדת רבים תורה. החזקת אותנו ברוח ובגשם. התורה והחסדים היו בך בכל כך פשטות. נמשיך בדרכך בכל הכוח".

בתו של הרב קליין, דבורה ספדה לאביה בהלוויה, "השארת אותנו שבורים ומפורקים, היית אור לנרו של אביך. אבא כמוך אין ולא יהיה. כל הזמן דואג ורק נותן ביד רחבה. אבא סליחה אם פגענו, נדאג שנמשיך את דרכך להיות מאוחדים ותמיד נהיה בצד הנותן."