נוטעים לזכר יוסי מועדי שנפל ב-''עופרת יצוקה''

עשרות תלמידים ונציגי קק״ל נטעו שתילים במצפור לזכרו של רב"ט יוסי מועדי ז"ל. אביו סיפר: "המצפור הזה נותן לי קרן קטנה של אור''.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ח' בשבט תש"פ

נוטעים לזכרו
נוטעים לזכרו
צילום: דוברות מתפ״ש

עשרות תלמידי בית ספר אנקורי מחיפה יחד עם נציגי קק״ל, נטעו שתילים במצפור לזכרו של רב"ט יוסי מועדי ז"ל אשר נפל במבצע עופרת יצוקה.

במהלך מבצע עופרת יצוקה, בעת פעילות במחנה ג'בליה שברצועת עזה, כוח שריון ירה פגז לעבר המבנה שבו שהה יוסי משום שהעריך שהבית משמש כמקום מסתור של מחבלים. בתקרית נהרגו רב"ט יוסי מועדי, רס"ן דגן ורטמן וסמ"ר ניתאי שטרן ז''ל.

לפני 4 שנים נחנך לזכרו של יוסי מצפור בדרך נוף קרית אתא, סמוך להר הכרמל שם גדל והתחנך, במטרה להנציח את אהבתו למולדת ולטבע.

היער בו ממוקם המצפור סבל במשך שנים רבות מכריתת עצים לא חוקית, משריפות ומרעייה לא מבוקרת, ועל כן משפחתו של יוסי החליטה כי בכל שנה לקראת ט״ו בשבט, ולציון יום השנה להקמת המצפור, יבצעו נטיעות במקום בשיתוף בית הספר בו למד יוסי.

צילום: דוברות מתפ"ש

יוסי הוא בנו הבכור של סמיר מועדי, קמ"ט חקלאות במנהל האזרחי, אשר ממשיך לשרת את המדינה גם היום בגאווה ומתוך תחושת שליחות. סמיר מאמין שהחקלאות מהווה גשר לשלום ביהודה ושומרון, ועל כן פועל לשמור על היציבות הביטחונית באמצעות פיתוח פרויקטים משותפים בתחום החקלאות.

"מצפור יוסף מועדי הוא מקום שאנשים באים אליו לראות את היער והנוף, ולבטא את אהבת הארץ והטבע", מספר האב נרגש. ''בימים מורכבים אלו, המצפור הזה נותן לי, למשפחתי ולכל מי שאהב את יוסי - קרן קטנה של אור, ואני מתרגש לנטוע עץ בארץ ישראל לזכרו של בני שנפל בעת הגנה על המולדת שכה אהב, ולמען הדורות הבאים.

''אני מודה לבית ספר אנקורי בחיפה ולקק״ל על הליווי ושיתוף הפעולה הפורה בשנים האחרונות, ואני מזמין את כולם להגיע למצפור וליהנות מארצנו היפה״, הוסיף סמיר.

צילום: דוברות מתפ"ש