יונתן פולק
יונתן פולק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מנכ"ל ארגון 'עד כאן' גלעד אך הגיב אתמול (ב') לפוסט שפרסמה הקרן החדשה לישראל בדף הפייסבוק של הקרן, בו תמכה וקראה עו"ד טליה ששון לשחרורו של האנרכיסט יונתן פולק אשר נמצא במעצר.

ואך אמר כי ''פרסום פוסט תמיכה באנרכיסט יונתן פולק, אשר שותף במשך שנים בתקיפת חיילי צה"ל באבנים ובבקבוקי תבערה, ואשר רק לאחרונה הסית במאמר באתר הארץ וקרא 'להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה', הוא יריקה בפנים של כל אזרחי ישראל.

''חיילי צה"ל הם הילדים של כולנו וארגון שמגבה את התומכים בתקיפה ובפציעת החיילים הוא שותף לפשע". אך הוסיף "צריך לזכור שפולק יושב כיום במעצר, כיוון שהוא אינו מכיר בסמכותו של בימ"ש הישראלי להעמידו לדין. הקובלנה שבה פולק עומד לדין הוגשה בידי עד כאן יחד עם חיילים אשר חלקם נפגעו מאירועי אלימות באיו"ש. עמידתה של ששון לצד התומכים בתקיפת החיילים היא הוכחה נוספת כי הקרן החדשה היא ארגון קיצוני, מסוכן ואנטי ישראלי שיש להוקיעו בכל דרך".

עו"ד טליה ששון, אשר מכהנת כיו"ר המועצה הציבורית של הקרן החדשה לישראל, כינתה את פולק פעיל זכויות אדם וסרבן מצפון. בעניין זה מבקש אך להזכיר כי "פולק מוביל מזה שנים הפגנות אלימות באיו"ש אשר עד היום הביאו לפציעתם של כ-150 חיילים. זה זכויות האדם של הקרן החדשה".