אליקים רובינשטיין:
מנדלבליט לא שונא את נתניהו, הוא עושה את עבודתו נאמנה

המשנה לנשיא העליון בדימוס תוקף את פיזור הכנסת בפעם השלישית ומתגאה בכך שמנע פיטורי עשרה יועמ"שים על ידי שרי הממשלה.

ערוץ 7 , ט' בשבט תש"פ

מנדלבליט לא שונא את נתניהו, הוא עושה את עבודתו נאמנה-ערוץ 7
אליקים רובינשטיין
צילום: הלל מאיר/TPS

המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין מאוכזב מקיומן של הבחירות השלישיות ומעניק גיבוי מלא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על רקע המתקפות נגדו מצד ראש הממשלה.

בריאיון לביטאון לשכת עורכי הדין אמר רובינשטיין "אני עצוב ביותר. נגררנו לבחירות מיותרות שיעלו הון, ימשיכו בדלדול השלטון ובהקפאתו, ויפגעו ביכולת להקצות כספים למוחלשים, זקנים וניצולי שואה".

לטענתו, מערכת המשפט בישראל פועלת בהגינות. "המערכת עלולה לשגות. מי לא שוגה?! כולם שוגים, אבל לבוא ולהגיד שיש כאן מערכת שרוצה להפיל ראש ממשלה, לא היה ולא נברא". לדעתו, ההשתלחות של גורמים במערכת הפוליטית ביועץ המשפטי ובפרקליטות באופן שאינו בא לתקן אלא להחריב, בביטויים של 'פרקליטות בתוך פרקליטות', תפירת תיקים וכדומה היא עלילה".

רובינשטיין טען כי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט עושה את עבודתו נאמנה. ''אני מעריך את היושרה שלו. הוא לא שונא ולא אויב חלילה של בנימין נתניהו. בסופו של דבר בכל זאת העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לו היא להסתכל בראי ולדעת שפעלת לפי החוק, לפי המצפון שלך ולא בגלל שפלוני כתב עליך כך או כך. הייתי גם מייעץ לו שיהיה שלם עם עצמו, דבר שהוא בעצמו אמר".

רובינשטיין מתנגד לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה והתגאה בכך שהגן על היועצים במשרדי הממשלה בתקופה שבה כיהן בעצמו כיועץ המשפטי לממשלה. "היועץ המשפטי אינו לעומתי לממשלה. הוא לא רק אומר לא, אלא גם מה כן ניתן לעשות. לא היה לי שום היסוס לחפש דרכים לעזור לממשלה, אם זה היה אפשרי מבחינה חוקית. מנגד, הגנתי מאד על יועצים משפטיים במשרדי הממשלה.

''למיטב זכרוני, היו עשרה מקרים ששרים רצו לפטר את היועצים המשפטיים של משרדיהם, ואני לא איפשרתי את זה", סיפר.