אשת המחבל ואליד דקה: ילדתי בת

אשתו של המחבל וליד דקה שרצח את החייל משה תמם בישרה על הלידה בפייסבוק. בעלה מרצה עונש מאסר והם לא יכולים להתייחד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בשבט תש"פ

אשת המחבל ואליד דקה: ילדתי בת-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

סנאא סלאמה, אשתו של המחבל וליד דקה המרצה עונש מאסר בכלא בישראל, ילדה בת שלטענתה נולדה מהזרע של בעלה.

דקא, שרצח את החייל משה תמם הי"ד בשנת 1984, לא מורשה להתייחד עם רעייתו ולא ברור האם הזרע הוברח מתוך הכלא.

אתמול (שני) פרסמה סלאמה תמונה של תינוקת בדף הפייסבוק שלה, וסיפרה: "מילאד (השם שנתנו לבת שנולדה) ריסקה את קירות הכלא ושיחררה את אביה מכבליו. מילאד באה לעולם בנצרת עיר הבשורה, מילאד שלנו נושאת איתה את אור האהבה והשלום'', כתבה סלאמה.

אשת השמאל הקיצוני ענת ויצמן בירכה את רעייתו של המחבל וכתבה: ''החיים פורצים, שוברים את קירות הכלא ומנצחים. מזל טוב לסנאא ווליד דקה''.

בדצמבר האחרון סיפרה אשתו של המחבל כי הצליחה להיכנס להיריון ממנו, מתחת לאף של שירות בתי הסוהר. "אני ווליד ניהלנו דיונים ומאבק משפטי עיקש שנים רבות ולא נתנו לנו להקים משפחה. אני שמחה לבשר לכם שאני בהיריון והבת שלנו אמורה להיוולד בעוד חודשיים בלי הרשות שלהם", אמרה סלאמה במפגש עם פעילי שמאל בבאר שבע.

מארגון ''בצלמו'' נמסר בתגובה: ''וליד דקא חטף ורצח את החייל משה תמם שלעולם ישאר בן 19 ללא ילדים. אם המחבל מביא ילדים זו חרפה מוסרית ממדרגה ראשונה. אני קורא לשב"ס למנוע ממנו לראות את התינוקת''.

מהשב"ס נמסר בתגובה: "לא מוכר לנו שום נסיון להברחת זרע, במקרה ספציפי זה או בכלל, ואף מבלי להתייחס להיתכנות הביולוגית של הברחה כזו, מוטב שלא להאמין לכל טענה שעולה מצידן של משפחות של אסירים ביטחוניים מורשעים".