משה ממרוד
משה ממרוד צילום: סיון פרג'

לאחר שביססה את מעמדה בשוק המיזוג, תדיראן, בשליטת משה ממרוד, חודרת אל שוק המים ומשיקה את WATEC – הדור הבא של דוד חימום המים.

מדובר בדוד ביתי מתקדם לחימום מים לסניטציה הפועל בטכנולוגיית משאבת חום (Heat Pump), ידידותית לסביבה אשר מביאה לחיסכון של עד 70% בהוצאות החשמל, בהשוואה לדוד חשמל רגיל וגז.

המשתמשים יוכלו לשלוט במערכת באמצעות הסמארטפון, להדליק או לכבות את הדוד ואף להגדיר את טמפרטורת המים בבית.

המערכת החדשה נותנת מענה לתקנות התכנון והבנייה שייכנסו לתוקף בחודש הבא ויחולו על בנייני מגורים חדשים.

התקנות אוסרות על התקנת בדודי חשמל וגז הצורכים חשמל באופן בזבזני, ומחייבות את הקבלנים בהתקנת מערכות חסכוניות לחימום מים בכל הדירות.

מערכת WATEC כוללת דוד בנפח של 150 ליטר ומערכת שליטה ובקרה חכמה הניתנת להתקנה פשוטה ומהירה במרפסות שירות ובמסתורי כביסה.

השליטה במערכת מתבצעת באמצעות לוח בקרה פשוט הצמוד למקלחת, או באמצעות אפליקציה ייעודית בסמארטפון. במערכת מותקנת משאבת חום יעילה הפועלת על פי עיקרון הזהה להפעלת המזגן בחימום: המשאבה סופחת חום מהסביבה ובאמצעותו מחממת את המים ביעילות משולשת בהשוואה לדוד חשמל. בכך, היא אף חוסכת כ-70% מצריכת החשמל בהשוואה למערכות מיושנות ובזבזניות לחימום מים במבני מגורים, המבוססות על חשמל וגז.

בנוסף, המערכת מאפשרת להגדיר את טמפרטורת המים בטווח של בין 30 ל-65 מעלות והותקנו בה מנגנוני הגנה מפני טמפרטורת יתר ולחץ. המערכת פותחה במטרה לעמוד בתקנות התכנון והבנייה החדשות אשר מקנות ניקוד לבנייה ירוקה.

אורי אדר, סמנכ"ל מחקר ופיתוח בתדיראן אומר כי "הטכנולוגיה הייחודית של WATEC פותחה על ידי צוות המו"פ של תדיראן, במשך כשלוש שנים. במילים פשוטות ניתן לומר ש'הכנסנו את המזגן אל תוך דוד החשמל' על מנת לקחת את שוק חימום המים עשרה צעדים קדימה. אחד האתגרים היה לשמור על רמת מחירים סבירה עם החזר השקעה אופטימלי".

משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן, מוסיף "סיימנו את 2020 כשנה שבה נעבור מפיתוח וייצור מזגנים בלבד לקטגוריות נוספות, תוך חתירה להמציא את הפתרונות האיכותיים ביותר ולשמור על הסביבה. הפעם, אנחנו מביאים בשורה משמעותית בעולם חימום המים, עם פתרון ייחודי ומשתלם במיוחד, הן בעת הרכישה והן לאורך השימוש. נוסף על יתרונות הפתרון הייחודי, הלקוחות ייהנו מחיסכון של עד כ-70% בצריכת החשמל, משירות תדיראן בתוך הבית, ממערך התקנה ותמיכה ותיק, מנוסה ויציב וכמובן ממוצר איכותי ברמת גימור גבוהה - היחיד עם שלוש שנות אחריות מלאה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו