בג"ץ דן בפסילת היבא יזבק
"תומכת בטרור וברוצחים"

תשעה שופטי בג"ץ בראשות הנשיאה חיות דנים בהחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את ח"כ היבא יזבק מריצה לכנסת. עדכונים שוטפים בערוץ 7

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בשבט תש"פ | עודכן: 09:48

בג"ץ דן הבוקר (רביעי) בהחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את ח"כ היבא יזבק (הרשימה המשותפת) מריצה לכנסת ה-23.

הדיון בבג''ץ מתקיים בהרכב של תשעה שופטים בראשות הנשיאה אסתר חיות.

כזכור החליטה ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה של יזבק בהתאם לעילה הקבועה בסעיף 7א(א)3 לחוק יסוד הכנסת "תמיכה במאבק מזוין, של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת ישראל".

עו"ד אבי הלוי המייצג את הליכוד אמר בתחילת הדיון כי קיימת ''מסה של ראיות'' לפיהן יזבק לא יכולה להתמודד לכנסת ישראל. ''תפיסת עולמה של יזבק היא תמיכה בטרור ובאנשים שרצחו. האם יש צל של ספק שבמשך 7 שנים היא מזדהה עם רוצחים? זו תפיסת עולמה הפוליטית ולכן אין שום סמכות מוסרית לקבל ממנה חרטה על תמיכתה והזדהותה בטרור''.

הנשיאה חיות: ''יש לה הסברים שניתנו על האמירות''.

השופט מזוז: ''החרטה היא לא על המעשים, החרטה היא על האופן שבו היא פרסמה את הפוסטים''.

עו"ד הלוי: ''לגבי החרטה של יזבק. היא כאן באולם ואתם תוכלו לשאול אותה האם את סבורה שהטרוריסטים כמו קונטר ועוד מחבלים הם רוצחים''.

עו"ד מיכל רומנו בטהולץ, המייצגת את ישראל ביתנו: "יזבק אמרה שהיא רוצה להיאבק בכל הכוח בציונות. לא יכול להיות ספק שח"כ יזבק לא עומדת בתנאי הבסיסי של הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

השופטת חיות: "היא אמרה שהיא עומדת מאחורי המצע של בל"ד והמצע של הרשימה המשותפת, והמצעים האלו הועמדו לבחינתנו יותר מפעם אחת".

עו"ד איתמר בן גביר: ''עמדתי בפני ועדת הבחירות ואמרתי שיחד איתי נמצאים קורבנות הטרור. ליזבק נתתם הזדמנות להצהרה משלימה. לבן ארי או מרזל לא נתתם הזדמנות כזאת. אי אפשר להנהיג דין אחד לבן ארי, מרזל וגופשטיין ודין אחר ליזבק. אכיפה בררנית מסוכנת לשלטון החוק ומערכת המשפט''.