שמחה גולדין: ''לא נפסיק לרוץ עד שהדר יחזור הביתה''

1000 רצים ורצות השתתפו במירוץ 'עוז וענווה' במודיעין שנועד להעלות למודעות את המאבק להשבת אורון והדר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ג' באדר תש"פ

נבחרת מדרשת מודיעין
נבחרת מדרשת מודיעין
צילום: שמעון וייס

1000 רצים ורצות השתתפו אתמול (חמישי) במירוץ 'עוז וענווה' בפארק ענבה במודיעין, לזכרו של הדר גולדין ובקריאה להשבתו לקבר ישראל.

את המירוץ המתקיים זו השנה הרביעית יזמו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין, במטרה להעלות למודעות הציבורית את המאבק להשבתם של אורון שאול והדר גולדין (בוגר אמי"ת) המוחזקים בעזה.

במירוץ, אותו הובילו המורים לחינוך גופני צוריאל פרידמן ויקי בטש ורכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת נורית דוידי, השתתפו מעל חמש מאות תלמידי ותלמידות אמי"ת מכל רחבי הארץ, בין השאר מבית שמש, אשדוד, מודיעין, קריית מלאכי, פתח תקווה, רעננה ואור עקיבא.

מירוצי הבנים והבנות היו מחולקים למקצים שונים של 2-4 ק"מ. במקומות הראשונים בשני המקצים במירוץ הבנות זכתה נבחרת מדרשת אמי"ת מודיעין, ובשלושת מקצי מירוץ הבנים זכו נבחרות אמי"ת בנים מודיעין וישיבת אמי"ת נתיבות דרור אור עקיבא.

אביו של הדר, פרופ' שמחה גולדין, אמר כי מירוץ הדר הוא יוזמה שמחממת את הלב: "לכל רץ יש את הנקודה שבה הוא עלול להישבר אך אנחנו לא נפסיק לרוץ עד שנצליח להחזיר את הדר הביתה".

ליאור הלוי, מנהל אמי"ת בנים מודיעין, סיפר "בחרנו לחנך את הבנים לאור דמותו המיוחדת של הדר. זו השנה השישית בה פועל בבית החינוך בית מדרש "עוז וענווה" לזכרו של הדר, בו לומדים בחברותא ומתוך בחירה תלמידים בוגרים עם צעירים. לצד מסורת המירוץ נמשיך לחנך על ערכים אלה של עוז לצד ענווה".