אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בית המשפט העליון התיר לפרסם את שמו של הנאשם, מאיר אמגר, אשר הורשע בביצוע עבירות מין בקטינה, בת של חברים, במשך שנים רבות.

העליון קיבל את עמדת הפרקליטות והותיר על כנו עונש של 14 שנות מאסר בפועל שהוטל על הנאשם.

"מדובר בניצול מיני קשה וממושך של קטינה", ציין בית המשפט בפסק הדין. "בית משפט זה הבהיר לא אחת כי יש לנקוט ביד קשה עם עבריינים שביצעו עבירות מין כלפי קטינים, וכי יש להשית בגין עבירות אלו עונשי מאסר משמעותיים ומרתיעים".

על פי עובדות כתב האישום, אמגר אשר היה כאמור חברם של הורי הקטינה ונהג לפקוד את ביתם לעיתים קרובות, ביצע בה עבירות מין חמורות במשך תקופה ממושכת, בין השנים 2017-2011, בעת שהיתה בת 7-13.

את מרבית המעשים ביצע אמגר בחדרהּ הסגור של הקטינה, כשחלקם אף בוצעו בעוד הוריה שוהים בבית.

אמגר הודה במסגרת הסדר טיעון והורשע על סמך הודאתו בביצוע עבירות מין רבות של אונס, מעשה סדום, מעשים מגונים, ועבירות נוספות.

בגין מעשים אלו, בית המשפט המחוזי בבאר שבע הטיל על הנאשם עונש של 14 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ותשלום פיצוי לקטינה בסך של 200,000 ₪ .

הנאשם הגיש ערעור על גזר הדין ובית המשפט העליון כאמור קיבל את עמדת המדינה ודחה את ערעורו.

בפסק הדין צוין, כי מעשיו של הנאשם כלפי המתלוננת חריגים בחומרתם. "חומרה זו מקבלת משנה תוקף בנסיבות האישומים שבענייננו -שורה של מעשים מגונים, מעשי סדום ואינוס אשר בוצעו בקטינה חסרת ישע במשך כמחצית משנות חייה, תוך ניצול מחפיר של יחסי האמון והקרבה ששררו בין המערער לבין משפחתה, וכל זאת – בין כותלי חדרהּ, מקום מבצרה המוגן, ואף שעה שהוריה שוהים בבית", נכתב בפסק הדין. "מעשים נפשעים מעין אלה מחייבים ענישה מחמירה – כביטוי להוקעתם מכל וכל מתוך החברה, כאמצעי הרתעה ליחיד ולרבים, וכגמול בעבור פגיעתם הקשה בקורבנות אשר ספק אם ניתנת לריפוי".