שערי צדק: מצב הפצוע הקשה - יציב

ד"ר אלון שוורץ, מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, מעדכן על מצב חמישה מפצועי פיגוע הדריסה. עדיין נשקפת סכנה לחייו של הפצוע שמצבו קשה

ערוץ 7 , י"א בשבט תש"פ

ד"ר אלון שוורץ, מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק, מעדכן הבוקר (חמישי) על הטיפול בחמישה מבין 12 פצועי פיגוע הדריסה הלילה ברח' דוד רמז בירושלים שפונו לבית החולים.

"בסביבות השעה שתיים לפנות בוקר הגיעו לבית החולים שערי צדק חמישה פצועים מאירוע הדריסה", ציין.

לדבריו, "מבין הפצועים פצוע אחד במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית וחבלת ראש קשה מאוד. לאחר בדיקות הדמיה הוא הועבר לחדר ניתוח ובוצע ניתוח דחוף. הניתוח הסתיים לפני מספר שעות והוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ כאשר הוא מונשם ומורדם".

בנוגע למצבו של הפצוע הקשה ציין ד"ר שוורץ, "מצבו כעת יציב אבל אי אפשר להגיד שלא נשקפת סכנה לחייו. שאר הפצועים, ארבעה במספר, עם פגיעות גפיים קהות קלות ואני מעריך שהם ישוחררו בהמשך היום", הוסיף.

בפיגוע דריסה ברחוב דוד רמז בירושלים נפגעו הלילה (חמישי) 12 לוחמי גולני. מצבו של אחד קשה וכל השאר במצב קל. החיילים צעדו על המדרכה כשהרכב פגע בהם מאחור.

חלק מהחיילים ניסו להכניס מחסניות לנשקם, אך לא ירו על המחבל. רכבו של הנהג הדורס ככל הנראה אותר סמוך לבית לחם, המצוד אחד המחבל ממשיך.

על פי החשד המחבל פגע עם רכבו באחד החיילים והאיץ מיד לאחר מכן כדי לפגוע באחרים – ואז נמלט. לוחית הזיהוי של הרכב ידועה – ההנחה היא שהאירוע היה לא מתוכנן.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לפיגוע: "תפילותינו נתונות לרפואת חיילינו הפצועים. אני סמוך ובטוח כי כוחותינו הדולקים אחר המחבל יגיעו אליו ויביאו אותו למיצוי הדין במהרה. לא נאפשר לטרור הארור להרים ראשו ונאבק בו ללא פשרות".