להחזיר לליברמן? תלוי מי שואלים

בעוד בש"ס סבורים שיש להתעלם ממתקפותיו של אביגדור ליברמן, ביהדות התורה מסרבים לנצור אש

מיכל לוי , י"א בשבט תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

למרות סדר היום המדיני מנסה יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכל הכח להחזיר לסדר היום את שיח הדת והמדינה, באמצעות הצפת המדיה בסרטוני תעמולה נגד המפלגות החרדיות.

בצד החרדי עוקבים אחר האסטרגיה של ליברמן ומנסים לגבש דרכי פעולה. אולם בעוד בש"ס סבורים שיש להתעלם ממתקפותיו של אביגדור ליברמן, ביהדות התורה מסרבים לנצור אש.

"נכון שליברמן אומר דברים נוראיים על הציבור החרדי", צוטט הבוקר (חמישי) גורם בש"ס בשיחה עם 'ישראל היום', "הכי גרוע שהוא משקר כל הזמן, החל מסרטונים עם נתונים מזויפים על משגיחי כשרות, ובכלל, זה האיש שעזר הכי הרבה לחרדים כל השנים בכל נושא, רק שמרגע שהוא הגיע לאחוז החסימה הוא החליט לתקוף אותם כדי להתחזק".

הגורם הסביר כי "ליברמן אבוד במערכת הבחירות הזו. היא עוסקת בנושאים מדיניים וב'כן ביבי, לא ביבי'. ליברמן לא מוצא את עצמו ועלול לדעוך אז הוא מפמפם את העניין החרדי. יהדות התורה משחקים לידיים שלו. הם עושים טעות חמורה. כל תגובה שלהם רק מתדלקת את הקמפיין שלו וגורמת לנושא להיות על סדר היום. אם לא נתייחס אליו בכלל הוא ילך וידעך ויהפוך ללא רלוונטי ופאתטי".

מנגד ביהדות התורה סבורים כי שתיקה מול ליברמן לא תוביל לירידה במנדטים שלו. "כבר ניסינו לשתוק בקמפיין הקודם. זה לא פגע בליברמן. הוא עדיין הגיע לשמונה מנדטים", צוטטו גורמים ביהדות התורה.