טורקיה: 33 נהרגו במפולת שלגים

מפולת שלגים גרמה למותם של 33 אנשי צוות חילוץ בטורקיה. המחלצים הוזעקו לחיפושים אחר שני בני אדם שנקברו במפולת שלגים קודמת.

בן שאול , י"א בשבט תש"פ

טורקיה: 33 נהרגו במפולת שלגים -ערוץ 7
מפולת שלגים
צילום: iStock

מפולת שלגים גדולה גרמה אתמול לאסון כבד במזרח טורקיה, סמוך לעיירה באצ'סייר: לפחות 33 אנשי צוות חילוץ נהרגו במפולת, השניה שפקדה את המקום בתוך יממה אחת.

האירוע החל ביום שני השבוע, כשמיניבוס ורכב לפינוי שלג נקברו תחת מפולת שלגים שהתחוללה במקום. באירוע נהרגו חמישה בני אדם, שמונה ניצלו ושניים נוספים הוגדרו נעדרים.

צוות של כ־300 מחלצים הוזעק למקום והחל בחיפושים אחר שני הנעדרים, אלא שאז התחוללה מפולת שלגים נוספת, שקברה תחתיה עשרות מבין המחלצים.

כ־30 מחלצים חולצו מהשלג כשהם סובלים מפציעות בדרגות שונות, ולפחות 33 נהרגו באירוע. לפי הדיווחים של הגורמים הרשמיים בטורקיה, נמשכים החיפושים אחר מחלצים נוספים שטרם אותרו, וכן אחר שני הנעדרים מהאירוע הראשון, שהחיפושים אחריהם מתעכבים בגלל החיפושים אחר נפגעי המפולת השניה.

מפולות שלגים מתחוללות כשכמות גדולה של שלג מצטברת על צלעו של הר, ובשלב כלשהו ניתק חלק מהשלג מצלע ההר ומתדרדר במדרון, כשבדרך הוא גורם לתגובת שרשרת והופך לנהר אדיר של שלג שזורם במורד ההר וקובר תחתיו את כל הנקרה בדרכו.