20 חודשי מאסר לשוטר שהורשע בקבלת שוחד

השוטר הורשע שהדליף לבעלי עסקים מידע על ביקורות צפויות של המשטרה בעסקים, וזאת בתמורה לטובות הנאה שקיבל מהם.

ערוץ 7 , י"א בשבט תש"פ

20 חודשי מאסר לשוטר שהורשע בקבלת שוחד-ערוץ 7
כלא
צילום: אייסטוק

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 20 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בסך 50 אלף ש"ח על חיים מור, לשעבר רכז רישוי עסקים במרחב יפתח במשטרת ישראל.

מור הורשע במסגרת הסדר טיעון, על פי הודאתו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

על פי הכרעת הדין קיבל מור שוחד מבעלים של חברת אבטחה שסיפקה שירותי אבטחה למועדוני לילה בתל אביב וכן מאדם שהיה שותף באחד המועדונים.

מור הורשע גם בכך שנהג להדליף מידע על אודות ביקורות הצפויות להיערך על ידי המשטרה לבעלי עסק, לגורמי ניהול בבתי העסק ולגורמים הקשורים לחברות אבטחה וזאת בתמורה להטבות למיניהן.

בנוסף הוא הורשע כי ניהל עסק של סחר במשקאות אלכוהול מבלי שקיבל לכך את האישור הנדרש מטעם משטרת ישראל. במסגרת עסקי האלכוהול סחר חיים מור עם גורמים העובדים במועדונים ובבתי העסק המצויים, בין היתר, בתחומי המרחב, אשר היו נתונים למרותו במסגרת תפקידו כרכז רישוי עסקים. מור עשה זאת תוך שהוא מכניס את עצמו למצב של ניגוד עניינים בין האינטרס הממלכתי והמקצועי עליו הוא מופקד ובין זיקתו האישית- מסחרית לעסקי האלכוהול.

בית המשפט קיבל את עמדת המחלקה לחקירות שוטרים אשר טענה כי יש לראות בחומרה מצב בו שוטר מנצל את מעמדו, כוחו וסמכותו כשוטר, חוצה את הקווים והופך למעין שותף של בעלי המועדונים וחברות אבטחה, וקבע כי בכך מעל השוטר בתפקידו ובאמון שניתן בו, הטה עבורם את הדין וסייע להם לפעול בניגוד לחוק וזאת תמורת בצע כסף ורווח אישי תוך התנהלות שוחדית.

"מדובר בשוטר שפגע הן במשטרה, הן באמון הציבור ובעיקר סיכן בפועל, באופן מיידי וממשי, אזרחים, שכדי לשמור על שלומם התגייס למשטרה", קבעה השופטת מיכל אגמון-גונן.