יריב לוין על אולמרט:
ראש ממשלה לשעבר חובר לטרוריסט

השר יריב לוין תוקף בחריפות את אולמרט על כוונתו לחבור למסיבת עיתונאים משותפת עם אבו מאזן בה יתקפו את תוכנית המאה של טראמפ.

ערוץ 7 , י"א בשבט תש"פ

אולמרט ואבו מאזן. ארכיון
אולמרט ואבו מאזן. ארכיון
צילום: Thaer Ganaim/Flash90

שר התיירות יריב לוין תוקף בחריפות את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעקבות כוונתו לכנס מסיבת עיתונאים משותפת יחד עם אבו מאזן, בה יציגו השניים את התנגדותם לתוכנית המאה של טראמפ.

"תתארו לכם מדינה שראש ממשלה לשעבר שלה חובר לטרוריסט שמנהיג את האויב, וביחד הם פועלים כדי להכשיל מהלך חיוני לעתידה ולביטחונה של אותה מדינה", אמר לוין.

"אחרי שהצהיר שיצביע לכחול לבן, האם ייתכן שאולמרט פשוט עושה את מה ש'כחול-לבן' תעשה אחרי הבחירות - תחבור לאבו מאזן ותמנע את מימוש ההישגים העצומים שהביא ראש הממשלה נתניהו במסגרת תוכנית המאה?", תהה שר התיירות.

לדבריו, "רק הליכוד בראשות נתניהו תפעל להקמת ממשלה ימנית לאומית ולמימוש הישגי תכנית המאה".

על פי הדיווחים מוקדם יותר היום בכוונתם של אבו מאזן ואולמרט לקיים את מסיבת העיתונאים במקביל לדיון על תוכנית השלום של טראמפ במועצת הביטחון של האו"ם.

על פי מקורות בכירים ברשות הפלסטינית, אולמרט צפוי להביע את התנגדותו לתוכנית המאה ולטעון שלקראת סוף כהונתו היה על סף הגעה להסכם קבע עם אבו מאזן.

הדברים עשויים לסייע לאבו מאזן לגבש תמיכה בינלאומית בעמדה הפלסטינית, משום שהם אמורים להעיד כי בניגוד לטענות ממשל טראמפ הפלסטינים אינם אלו אשר מכשילים כל משא ומתן להסדר על ישראל.