ח"כ יעקב אשר סייר בבנימין: "חיבור טבעי ואמיץ''

חבר הכנסת מיהדות התורה ביקר ביישובי מועצת בנימין ועמד מקרוב על אתגרי הציבור החרדי בתל ציון ובישובים נוספים.

ערוץ 7 , י"א בשבט תש"פ

יעקב אשר בבנימין
יעקב אשר בבנימין
צילום: דוברות

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) סייר היום (חמישי) במועצה האזורית בנימין, יחד עם ראש המועצה ישראל גנץ.

מוקד הסיור היה בישוב החרדי תל ציון. ח"כ אשר ביקר בתלמוד תורה ועמד על צרכי הקהילה שנמצאת כיום בתנופה ולקראת אכלוס גדול של אוכלוסיה חרדית בחודשים הקרובים.

אשר שמע על האתגרים המקומיים ועל הקשיים באזור, והבטיח לנציגים שפגש לסייע ככל שניתן. הוא שיבח את ראש המועצה גנץ על מסירותו להתפתחות האזור, לתושבים ולמוסדות.

משם המשיך הסיור לישוב עלי. ח"כ אשר ביקר בתלמוד תורה "הדר יוסף" של הציבור הדתי לאומי בו לומדים מאות תלמידים.

הוא שמע את צוות ההנהלה ואמר כי יש לרתום כוחות יחד מול הקשיים שמערימים גורמי הממשלה על מוסדות החינוך העצמאיים. ''לא יכול להיות שילד במדינת ישראל יהיה זכאי לכמחצית מההשקעה שמקבל ילד אחר במדינה רק בגלל רצונו ללמוד בתלמוד תורה".

בפגישת עבודה עם ראש המועצה ישראל גנץ דנו השניים בעניינים הנוגעים לצרכי הציבור החרדי במועצה, והם סיכמו להמשיך ולעמוד בקשר סביב קידום פתרונות מידיים בנושאי חינוך, תחבורה ותעסוקה עבור הציבור החרדי.

בביקור בתלמוד תורה ביישוב עלי אמר ח"כ אשר כי "את הקיפוח והאפליה של 'החינוך התורני' אנחנו מכירים היטב ואנחנו נלחמים ונאבקים בו כי אין לו שום הצדקה, רואים איך שזה קורה ועובר כחוט השני, במקומות של ציבור חרדי וגם בציבור דתי לאומי אם הוא מחליט לא להשתייך דוקא לזרם החינוך הממלכתי בגלל השקפת עולמו, ובזה בדיוק מכים אותנו בגלל הרצון המשותף ללמד תורה לפי אורח החיים שלנו".

"למרות שרוב בתי הספר ביישובים הדתיים הם מזרם הממ"ד, יש הרבה מקומות בהם נפתחים תלמודי תורה וזה גל שהולך וגדל, ולכן נתפלל כולנו שתהיה ממשלה טובה יותר שנוכל לפעול לחזק את החינוך התורני ושתהיה השוואה של כל הזכויות מול החינוך הכללי".

הסיור נחתם בביקור של ח"כ אשר באתר שילה הקדומה, עיר המשכן המקראית. אשר הביע את התרשמותו מהחוויה ההיסטורית-יהודית העשירה, ושיבח את הנהלת האתר על הנגשתו והתאמתו לציבור החרדי באופן המושלם ביותר.

ראש המועצה ישראל גנץ: "החיבור שלנו עם חברי הכנסת החרדים ועם חברי הרב יעקב אשר הוא טבעי ואמיץ. שמחתי למצוא בו שותף ואוזן קשבת לצרכי תושבי המועצה, האוכלוסיה החרדית וההתיישבות כולה. בימים של התפתחות הציבור החרדי בבנימין הקשר בין נבחרי הציבור במועצה ובכנסת הופך למעשי עוד יותר".

ח"כ אשר אמר בסיום הביקור: "אני מודה לראש המועצה ישראל גנץ, על הזמנתו לבקר ביישובים המנוהלים תחת ראשותו, מצאתי מועצה מתפקדת שפועלת במקצועיות כאשר ראש המועצה בקי ומעורה בכל הפרטים קטן כגדול וניכרת השקעתו הרבה ומעורבותו בפיתוח תחומי החינוך והבניה, תוך הקפדה על אסתטיקה היוצרת נראות מכובדת ומרשימה. למרות הפריסה הגיאוגרפית הרחבה והמרחק הפיזי בין היישובים היוצר אתגרים לא פשוטים, הכל מנוהל בטוב טעם מקצועי ומעורר התפעלות, בגישה שיוויונית מלאה לכלל קבוצות האוכלוסיה המתגוררות ביישובי 'מטה בנימין', חילונים, חרדים ודתיים כאחד.

''שיתוף הפעולה הקיים שלי וחבריי נציגי דגה"ת עם ידידי ראש המועצה ישראל גנץ יימשך בע"ה, נעמוד לימין מועצת 'מטה בנימין' בכל האתגרים בהמשך הדרך להצלחתה", הבטיח אשר.