פערי השכר מבריחים מורים טובים

ד"ר חיים שקד, ראש מכללת חמדת הדרום מודאג מאוד מפערי השכר בין מורים ותיקים וחדשים ומציע מודל פשוט לפתרון הבעיה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב בשבט תש"פ

ד"ר חיים שקד
ד"ר חיים שקד
צילום: חמדת הדרום

ד"ר חיים שקד, ראש מכללת חמדת הדרום, מגיב בערוץ 7 לפערי השכר המשמעותיים בין מורים צעירים לותיקים כפי שפרסם השבוע החשב הכללי באוצר.

"הפערים האלה ממש לא מוצדקים, אבל יותר משאלה של צדק יש כאן את שאלת האפקטיביות. אנחנו צריכים לקבוע את מנגנוני השכר של המורים בצורה שתבטיח שנביא את האנשים הטובים למערכת החינוך", אומר שקד לערוץ 7.

הוא מסביר כי ''הפערים הקיימים עושים בדיוק את הפעולה ההפוכה. אנשים שמתלבטים בין מקצועות שונים רואים את השכר ההתחלתי הנמוך ובוחרים ללכת למקומות אחרים במקום לאייש את הכיתות של הילדים שלנו''.

לדבריו במשרד החינוך מבינים היטב את הבעיה. "מי שמפעיל כאן לחצים הם ארגוני המורים שמשמרים בעיקר את הזכויות של המורים הותיקים. קשה לעמוד מולם, אבל כשמבינים את ההשלכות של זה אין ברירה אלא לפעול כדי לאזן את פערי השכר בין מורים ותיקים לצעירים. הרי בסך הכל התוצאות של התלמידים תלויות בסופו של דבר במורים. אם מנגנוני השכר לא מבטיחים משיכה של מורים איכותיים זו בעיה שאת תוצאותיה אנחנו רואים כיום על פי הדירוג של ישראל במדדים הבינלאומיים. לכן, למשרד החינוך ולשרי החינוך לא תהיה ברירה אלא להכניס את עצמם לתוך הסוגיה הסבוכה הזו ולמתן את הפערים בין מורים חדשים ולתיקים".

שקד מציין פרמטר נוסף. "הבעיה היא לא רק השכר הנמוך של מורים חדשים אלא גם היקפי המשרה שלהם. ברוב המקרים מורים חדשים מועסקים בחלקיות משרה ועד שהם מגיעים למשרה מלאה עוברות כמה שנים. מי שמתלבט בין הוראה למקצוע אחר בדרך כלל מסתכל על מה שהוא יקבל בהתחלה ולא על מה ישתפר במצב בעוד חמש או עשר שנים".

לדעתו יש פיתרון קל שמונח לפתחם של קובעי המדיניות. "זה משהו שאפילו לא דורש הגדלת תקציב. בסך הכל מדינת ישראל משקיעה די הרבה כסף במשכורות והסכום גדל בשנים האחרונות. אפשר פשוט להתחיל בשכר גבוה יותר, כי היום מתחילים בשכר נמוך שעם השנים עולה ב-150 עד 170 אחוזים.
אם מתחילים בשכר גבוה יותר ולמתן את העלייה בשכר, כשהוותק אינו הגורם המרכזי כפי שהוא היום, המצב יסתכם באותה עלות וסביר שיותר אנשים יסכימו במצב כזה לבוא ולהיות מורים".