הוארך מעצרו של המחבל, אחיו טען: ''זו תאונה''

בית המשפט האריך בעשרה ימים את מעצרו של סנד אל-טורמאן, שדרס 12 חיילי ''גולני'' סמוך למתחם התחנה בירושלים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ב בשבט תש"פ

הוארך מעצרו של המחבל, אחיו טען: ''זו תאונה''-ערוץ 7
לכידת המחבל
צילום: דובר צה"ל

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שישי) בעשרה ימים את מעצרו של סנד אל-טורמאן, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה ליד מתחם התחנה בירושלים ופצע 12 לוחמי ''גולני'', אחד מהם במצב קשה.

אחיו של המחבל טען לפני הדיון כי מדובר בתאונת דרכים ולא פיגוע, ולדבריו אחיו ברח מחשש שיירו עליו. "יכול להיות שהוא נרדם על ההגה. הגעתי איתו אחרי כמה שעות לתחנת המשטרה. זה לא שתפסו אותו כוחות הביטחון", טען האח.

מוקדם יותר הבוקר הודיע בית החולים שערי צדק כי חל שיפור קל במצבו של חייל ''גולני'' שנפצע קשה בפיגוע הדריסה שאירע אתמול לפנות בוקר סמוך למתחם התחנה. החייל עדיין מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ.

בבית החולים הדסה עין כרם מאושפזים שני חיילים שנפצעו בפיגוע. מצבם יציב והם מטופלים על ידי צוותי כירורגיה, טראומה אורתופדית וכירורגיית פה ולסת.

מכוניתו של המחבל בן ה-25 משכונת א טור במזרח ירושלים אותרה שעות לאחר הפיגוע בעיירה בית ג'אלה. כוחות ימ"מ, שב"כ וצה''ל לכדו אותו בשעות הערב בצומת גוש עציון.

18 שעות לאחר הפיגוע כתב המחבל בפייסבוק "מצאתי את התשובות שלי". שבוע וחצי קודם לכן כתב "להיפרד זו לפעמים דרך נוספת לומר: אני אוהב אותך".

מדובר צה"ל נמסר אמש כי ''לאחר מאמץ מבצעי ומודיעיני נרחב של צה״ל בשיתוף השב"כ, לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל ויחידות מיוחדות נוספות, עצרו הכוחות לפני זמן קצר את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה היום לפנות בוקר בירושלים.

''המחבל הועבר לחקירת כוחות הביטחון. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעלו לסיכול ניסיונות פיגוע וללכידת מחבלים", נכתב בהודעת צה''ל.