הקרן החדשה לישראל
הקרן החדשה לישראל צילום: פלאש 90

תנועת נאמני תורה ועבודה החליטה להפסיק לקבל תקציבים מהקרן החדשה לישראל. כך דיווח כתב ''מקור ראשון'' צביקה קליין.

יו"ר התנועה, אסף בנמלך, הפיץ מכתב לחברי הוועד המנהל של התנועה ולעובדים, המעדכן כי בשנת 2020 לא תפנה התנועה לקרן החדשה בבקשה לסיוע כלכלי.

"אבקש לעדכן כי נפגשתי לפני ימים אחדים עם מנכ"ל הקרן החדשה מיקי גיצין, והודעתי לו על החלטת התנועה לא להמשיך להגיש בקשת תמיכה מהקרן בתום שנת התמיכה הנוכחית", כתב בנמלך.

הוא סיפר כי ראשי תנועת נאמני תורה ועבודה הפצירו בקרן לא לתמוך בגופים פוליטיים מהצד השמאלי הקיצוני אך אנשי הקרן לא שינו את עמדתם. "הגם שהקרן הייתה קשובה לעמדתנו, נראה כי שינוי במדיניות התמיכה שלה באותם גופים אינו עומד על הפרק, ומכאן נובעת ההחלטה".

בארגון ''חותם'' בירכו את ''נאמני תורה ועבודה'' על החלטתם, "אנו מקווים שכעת נאמני תורה ועבודה יפנו לדרך אחרת מדרכה של הקרן המבקשת להוביל למדינת כל אזרחיה. אנו מצפים שנת''ע יתחילו מכאן ואילך לפעול לטובת שמירה על היהדות במרחב הציבורי שאינה ניתנת לשינויים, ובכך לחזק את הצביון של מדינת ישראל כמדינה יהודית".

בחותם הוסיפו, "אנו מזמינים את חברי נאמני תורה ועבודה לשבת עימנו כדי לקיים שיח משותף בנושא נאמנות לתורה במדינת ישראל ולסייע להם לבצע חישוב מסלול מחדש באופן פעילותם ומטרתם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו