הרב סבתו והרב דרוקמן
הרב סבתו והרב דרוקמן צילום: ישיבת מצפה יריחו

בישיבה הגבוהה במצפה יריחו התקיים אירוע 'חנוכת בית המדרש' בו השתתפו מאות רבני תלמידי ובוגרי הישיבה לדורותיה, הורים ותושבי הישוב.

הישיבה הגבוהה במצפה יריחו הוקמה לפני 26 שנה והיא מונה כיום 200 בחורים ואברכים.

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן אמר "חנוכת בית כזה שכולו תורה, כולו תפילה, כולו עבודת ה'. הבית הגדול והקדוש הוא חלק מהאימפריה שהקים הרב שבתי סבתו, אין מה לברך את הרב. המקום האדיר הזה מברך את עם ישראל".

ראש הישיבה הרב שבתי סבתו הוסיף "תורה זה ללמוד על מנת ללמד, לשמור ולעשות. אנו לומדים כדי ללמד את עם ישראל. והחזון שלנו להפיץ אור לכל העולם. בית המדרש החדש שלנו יגדיל בעזרת ה את אור התורה "ומלאה הארץ דעה את ה כמים לים מכסים" זה השליחות שלנו. אנחנו רוצים להגיע בעזרת למקום של 'וכל בניך לימודי ה".

הרב שמואל אליהו רבה של צפת אמר "אנחנו אור לגויים בתעשיה וברפואה, ואנו צריכים להיות אור לגויים המוסר ובערכים, להפיץ את בשורת המוסר ועולם הערכים שלנו לעולם כולו".

הרב חיים סבתו דיבר על החשיבות שבלימוד התורה, "אפשר להרחיב את מקום האוהל, להטות את היריעות, להגדיל את הכלים, בתנאי שמאריכים את המיתרים ומחזקים את היתדות, וזה יראת השמים, החיבור לה' ולתורה. והתורה מתחילה מהרגע שהילד לומד לדבר ועד היום האחרון ועד בכלל. כשהאנשים מנותקים מתורה, "מרים הם", והעץ שניתן בתוך המים, "עץ חיים היא למחזיקים בה", הופך את המר למתוק".

הרב יצחק סבתו ראש הישיבה הגבוהה הוסיף "היה חיפזון לבני ישראל עוד לפני עצם היציאה. יש לנו דחף פנימי שקורא לנו לקום ולפעול, העולם מחכה לבשורה שלנו. העם צמא לתורה מאירה. כשם שהכלים גדולים יותר, כך גם התורה של הישיבה צריכה לגדול".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ השתתף גם הוא באירוע "בכל פעם שאני מגיע לישיבה אני נפעם לראות את הכבוד שנותנים לתורה, את הכלים המפוארים הראויים לכבודו של הקב"ה, אין עניות במקום עשירות".

ראש המועצה האזורית מטה בנימין ישראל גנץ "החידוש שאמרו שירה על הים הוא שגם כשרואים ניסים, לא תמיד מודים עליהם. אנחנו זוכים היום לראות בנס ולהודות עליו. המבנה החדש של הישיבה זו תורה בכלי מפואר".

הרב יהודה קרויזר (רב הישוב מצפה יריחו) ציין "בים סוף היה נס והיה גם בוץ בקרקעית הים, בכל מקום יש גם נס וגם בוץ. השאלה אם מרימים את המבט. בהרבה מקומות יש בוץ במקומות האלה אנחנו רואים את שיבת ציון".

הרב ראובן ששון (בוגר הישיבה) סיפר על היחודיות בישיבה, "ראש הישיבה לא ניסה להשאיר אותי ואת האברכים המבוגרים אצלו בישיבה כדי להתעצם ולהאדיר את הישיבה כביכול אלא שלח אותנו למקומות אחרים כדי להתעצם בעצמנו ולהפיץ את הברכה הלאה. בישיבה יש שילובים של יראה ואהבה, פתיחות מחשבתית ויראת שמים".

גם חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד השתתף באירוע "הבחירות הן לא על ימין או שמאל אלא על מסורת ישראל, האם מדינת ישראל תמשיך בכיוון של מדינה יהודית או שלא".

צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו