תנועת חזון:
כך אפשר לעצור את התחבורה ציבורית בשבת

תנועת חזון מחזקת הערב בסרטון חדש את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' וקוראת לו להפעיל את סמכותו בחוק ולעצור את התחבורה הציבורית בשבת

ערוץ 7 , י"ג בשבט תש"פ

תנועת חזון מחזקת הערב בסרטון חדש את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ וקוראת לו להפעיל את סמכותו בחוק ולעצור את התחבורה הציבורית בשבת שהחלה בחודשים האחרונים במספר רשויות מקומיות.

"מדינת ישראל כבר 71 שנה מכבדת את השבת" נאמר בתחילת הסרטון, לאחר מכן מוצגים הארגונים שבכדי להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה, על פי הסרטון, החלו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. בניהם ניתן למצוא את הארגונים - נוע תנוע, שבוס, מרץ, התנועה הרפורמית והקרן החדשה לישראל. בהמשך מוצגים ראשי רשויות מקומיות שהעבירו כ-12 מיליון ש"ח מכספי הרשויות בכדי לממן את מיזם התחבורה הציבורית בשבת.

בסרטון מוצגת הדרך בה השר סמוטריץ יכול להפעיל את סמכותו ולעצור את התחבורה ציבורית בשבת.

מדובר בסעיף 71 לפקודת התעבורה שמסמיך בין השאר את השר לקבוע תקנות בנושא תחבורה ציבורית בשבת. אחד מהסעיפים (71 7א) מסמיך את השר לקבוע תקנות בסוגיית שמירת השבת בתחבורה הציבורית תוך שהוא מתחשב במסורת ישראל "איסור הפעלת אוטובוס ציבורי בימי מנוחה בקו שירות; לענין זה יתחשב השר ככל שניתן במסורת ישראל בכל הנוגע לאיסור תנועת כלי רכב בימי מנוחה;" צוטט בסרטון מהנכתב בפקודה.

בסיום הסרטון מחזקים בחזון את השר סמוטריץ לפעול בעניין "סומכים על השר סמוטריץ שישמור על המדינה יהודית ויעצור את התחבורה הציבורית בשבת. רק בצלאל יכול לשמור לנו על השבת", נאמר בסרטון.

בחזון מסרו "השר סמוטריץ הוא פרלמנטר מצויין, אנו סומכים עליו כי גם כאן יצליח, והתחבורה הציבורית בשבת ברשויות המקומיות תעצר".