נוער האיחוד הלאומי מכשיר את הדור הבא

למסלול ההכשרה הייחודי הגיעו בנות ובני נוער רבים בגילאי התיכון מכל רחבי הארץ לאחר שנבחרו בקפידה לתכנית.

ערוץ 7 , י"ג בשבט תש"פ

יום עיון של האיחוד הלאומי
יום עיון של האיחוד הלאומי
צילום: יחצ

נוער האיחוד הלאומי ממשיך לפעול להכשרת עתודת הנהגת הציונות הדתית ובסוף השבוע קיים את יום העיון השני שהתמקד בנושאי ביטחון, הרתעה, והשאיפה להכרעה.

למסלול ההכשרה הייחודי הגיעו בנות ובני נוער רבים בגילאי התיכון מכל רחבי הארץ לאחר שנבחרו בקפידה לתכנית.

במהלך יום העיון שוחחו בני הנוער עם ח״כית לשעבר ומועמדת ימינה אורית סטרוק על החדרת תכני ״הקרן לישראל חדשה״ להכשרות הפיקוד בצה״ל, ועל החובה של הכנסת והציבור להלחם בזה.

לאחר מכן, בני הנוער עברו סדנת דיבור בפני קהל. בסדנה רכשו המשתתפים כלים מעשיים כיצד להעביר שיחה בצורה מעניינת ומרתקת יותר, כיצד להשתמש בשפת הגוף כדי לעורר ריכוז ואמון בקרב הקהל.

בנוסף שמעו מהעיתונאי יהודה פרל על העבודה העיתונאית וכיצד יכול כל אחד להשפיע. תוך מתן דוגמאות וסיפורים מעבודתו העיתונאית וכיצד השפיעו בפועל על מדיניות מערכת הבטחון.

יום העיון הסתיים בשיחה עם מנכ״ל תנועת ״אם תרצו״ מתן פלג בנושא: ״תנו לצה״ל לנצח!״ ועל החשיבות שבשינוי הגישה מניהול הסכסוך לגישת ההכרעה והניצחון. במסגרת שיתוף הפעולה עם תנועת ׳אם תרצו׳ יוקם צוות הסברה ארצי שיהיה אחראי על החדרת תודעת הניצחון בציבור הישראלי באמצעים שונים.

מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי יהודה ולד אמר "הציונות בדתית נמצאת בצומת דרכים מכריעה ולצד המאבק על דמותה בהווה אנו מחוייבים לדאוג ולהכשיר את דור העתיד שימשיך ויפעל למען עם ישראל והציונות הדתית בעתיד. אני מברך את הנוער על הפעילות המבורכת ומבטיח שנמשיך לדאוג על מנת להעמיד מנהיגות ציונית דתית ראויה בהווה ובעתיד".

נועם מלול, רכז צעירי האיחוד הלאומי מסר "התכנית תתמקד בשלושת התחומים המשפיעים ביותר במדינה: בטחון, תקשורת ומשפט. לתכנית שני מהלכים מרכזיים. האחד לטווח הקצר, בו משתתפי התכנית יתחילו בעשייה ובהשפעה ככל יכולתם במסגרת הצוותים שיוקמו, ושיתופי הפעולה שנקיים.
המהלך השני הוא לטווח הארוך בו אנו מתכוונים להכשיר ולסלול לבני הנוער את הדרך להתברגות בתפקידי מפתח המשפיעים ביותר בתחומים אלו".