חיילי צה"ל חשופים להידבקות בנגיף הקורונה?

חיילים ממדינה אסייתית שנגיף הקורונה התפרץ בה מתאמנים יחד עם חיילי צה"ל בבסיס בדרום. למרות החששות החיילים האורחים אינם בבידוד.

ערוץ 7 , י"ד בשבט תש"פ

תרגיל צבאי. ארכיון
תרגיל צבאי. ארכיון
צילום: דובר צה"ל

בסוף השבוע האחרון נחתו בישראל מספר חיילים ממדינה במזרח אסיה אשר אמורים להשתתף באימון יחד עם חיילי צה"ל, כך דיווח הבוקר (ראשון) הכתב צחי דבוש בגלי צה"ל.

מטעמי ביטחון מידע לא פורט בדיווח מאיזו מדינה בדיוק הגיעו החיילים, אולם מדובר באחת ממדינות מזרח אסיה בהן התפרץ נגיף הקורונה בעוצמה, ועל כן גם משרד הבריאות פרסם הנחיות מיוחדות לחוזרים מאותה מדינה.

החיילים מאותה מדינה מזרח אסיאתית מבצעים אימון משותף עם חיילי צה״ל שיימשך בשבועות הקרובים, ולמרות הגעתם מאותה מדינה הם נעים באופן חופשי בבסיס ולא מוחזקים בבידוד כלשהו.

למרות החשש מהדבקה, בצה"ל החליטו לקיים את האימון בכל זאת, כמתוכנן, כדי לא לפגוע ביחסים עם אותה מדינה מזרח אסייתית, ולטענת גורמים בצה"ל מדובר באימון בעל חשיבות.

על מנת לוודא בכל זאת את מצבם של החיילים שהגיעו לישראל הוצמדו אליהם רופאים וחובשים של צה"ל אשר מבצעים להם בדיקות חום ולוקחים מהם מדדים מספר פעמים ביום כדי לזהות תסמינים של נגיף הקורונה. במקרה שיזהו תסמינים מחשידים הוכן ציוד מתאים שכולל ערכות בידוד כדי לבודד את חייל שאצלו תתגלה המחלה שעד כה נפטרו ממנה מאות בני אדם.

מצה"ל נמסר בתגובה, "כלל הבדיקות הרפואיות הנדרשות ננקטו ואף הוחמרו. לעת עתה, אין חשש להידבקות בנגיף הקורונה במהלך הפעילות המשותפת. צה״ל פועל על פי הנחיות משרד הבריאות וקצין הרפואה הראשי, על מנת למנוע הידבקות משרתים בנגיף ולשמור על בריאותם ורווחתם של משרתיו".