בנט באוגדת עזה: התנהלות ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית

שר הביטחון בנט קיים הערכת מצב באוגדת עזה בסיומה אמר: "בפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או בטרור ולשלם מחיר".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד בשבט תש"פ

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים היום (ראשון) הערכת מצב באוגדת עזה, בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר, מפקד אוגדת עזה, תא"ל אליעזר טולדנו, ונציגי מתפ"ש, שב״כ והמל״ל.

בתום הערכת המצב אמר השר בנט: "סיימתי כרגע הערכת מצב באוגדת עזה. מדינת ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס בעזה, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום".

"ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. אנחנו לא נודיע מתי ולא נודיע היכן. הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין", הדגיש בנט.

לדבריו: "בפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא. מעשיהם יקרבון ומעשיהם ירחיקון".

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם הוא הבוקר בפתח ישיבת הממשלה להסלמה בדרום, ושיגר איום לא מרומז לעבר ראש ארגוני הטרור.

"אני רוצה להבהיר - אנחנו לא נקבל שום תוקפנות מעזה. אנחנו, רק לפני כמה שבועות, חיסלנו את המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלאמי בעזה, ואני מציע לג'יהאד האיסלאמי וגם לחמאס לרענן את זיכרונם", תקף נתניהו.

"אני לא אפרט את כל הפעולות ואת כל התוכניות שלנו בתקשורת, אבל אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה. המעשים שלנו חזקים מאוד והם עדיין לא הסתיימו, בלשון המעטה", הוסיף ראש הממשלה.