דגן: תקופת הנציב העליון הסתיימה

ראש מועצת שומרון יוסי דגן קורא לראש הממשלה שלא להתרגש מהאזהרות האמריקניות, "ראש הממשלה שלנו הוא נתניהו, לא דיוויד פרידמן".

ערוץ 7 , י"ד בשבט תש"פ

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, קורא לראש הממשלה נתניהו להחיל את הריבונות במרחבי ההתיישבות, למרות לדבריו של השגריר דיוויד פרידמן על החלת ריבונות בישראל רק לאחר הבחירות.

"אני מאוד מכבד את השגריר דיוויד פרידמן, אנחנו מעריכים מאוד אותו ואת פועלו, אבל עם כל הכבוד הזה, ראש הממשלה שלנו הוא בנימין נתניהו, לא דיוויד פרידמן", ציין דגן.

לדבריו, "תקופת הנציב העליון הסתיימה, והוא בכלל היה בריטי, ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו צריך להתנהג באותה רמת מנהיגות כפי שעשה מנחם בגין ולהודיע היום שהוא מביא כבר מחר או ביום ראשון, את ההצעת להחלת הריבונות לממשלה או לכנסת".

"אין היום שום סיבה ואין גם שום תירוץ אחרי שאביגדור ליברמן הודיע בפירוש מול כלי התקשורת שהוא יצביע בעד כל הצעה על ריבונות, אין שום סיבה למשוך את זה או למרוח את זה, לאחרי הבחירות, שייתכן שזה לא יקרה", ציין דגן

"אני קורא לבנימין נתניהו להעמיד במקום את חברנו היקר בממשל ארה"ב, גם חברים יקרים לפעמים צריך להעמיד במקום ולהגיד להם הממשלה היא שלנו, אנחנו מדינה ריבונית וריבונות תוחל ביהודה ושומרון כפי שהציבור במדינת ישראל מצפה", הדגיש.