בזכות הקורונה: חולון עם החתמה מרשימה

אחרי ההדחה מאירופה שהביאה לפרידה משחקן זר נוסף שלה העונה, הודיעה הפועל חולון על החתמה מרשימה בדמותו של מאני האריס שמגיע מסין

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בשבט תש"פ

בזכות הקורונה: חולון עם החתמה מרשימה-ערוץ 7
האריס. החתמה מרשימה
צילום: באדיבות הפועל חולון

המגיפה מבריחה. מגיפת הקורונה המתחוללת בעיקר בסין, הביאה לאחרונה לביטולה של ליגת הכדורסל העשירה של המדינה בעלת מספר התושבים הגדולה ביותר בעולם.

הליגה בסין אינה נחשבת מקצועית אמנם, אך בשל הכסף הגדול במדינה, כישרונות רבים מרחבי העולם מגיעים אליה כשהם חותמים בה על חוזה זמני. עיקר הכישרונות המגיעים לליגה בסין הינם שחקנים בעלי עבר מרשים בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

כזה הוא מאני האריס בן ה-30. הגארד האמריקאי שהרשים כבר בקריירת המכללות שלו, הספיק לשחק בקליבלנד קאבלירס, לוס אנג'לס לייקרס ודאלאס מבריקס והעמיד בסך הכל ב-93 משחקים ממוצעים של 6.2 נקודות לפני שעבר לשחק באירופה.

את קריירת המשחק שלו באירופה החל האריס ב-א.א.ק אתונה אותה הוביל לזכיה בליגת האלופות של פיב"א כשזה נבחר למצטיין של הטורניר כשהעמיד ממוצעים של 17.1 נקודות למשחק וכן הוביל אותה באותה השנה גם לזכיה בגביע היווני עם הצטיינות במשחקי הגמר

בהמשך הספיק האריס לחתום באולימפיאקוס אך שוחרר ממנה לפני תחילת העונה ואחרי תקופה קצרה בריטאס וילנה עבר לשחק בבשאקשיר הטורקית שם העמיד ממוצעים של 21.9 נק', 5 רב' ו-2.8 אס' למשחק.

מטורקיה הדרך לליגה העשירה של סין הייתה סלולה והאריס שיחק שם עד לאחרונה ממש כשמגיפת הקורונה המתחוללת במדינה הביאה אותו לחתום היום (ראשון) בהפועל חולון, שם ישוב לשתף פעולה עם מאמנו בטורקיה, דדאס.

"קיבלנו החלטה משותפת ביחד עם ההנהלה להוסיף שחקן שיכול לעזור לנו בכל ההיבטים", אמר המאמן היווני דדאס שרק לאחרונה נפרד משחקן זר לאחר ההדחה מאירופה.

"מדובר בשחקן טוב ומנוסה שיכול לשפר את כולם, לעזור לנו באתלטיות, בריבאונדים וברגעים קשים.
מאני הוא מנהיג אמיתי והוא יכול לגרום לקבוצה להראות טוב יותר ולממש את הפוטנציאל שלנו.
המהלך הזה מחזק את המטרה שלנו להיות קבוצה קשוחה שתתמודד בפלייאוף על משהו טוב".

האריס הוא גם הרכש הזר האחרון של חולון לעונה כשזו סיימה את מכסת 8 הזרים המותרים לה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il