רצים בשביל הבית

נערים ונערות מבית הילד ״אמונה״ על שם צבע אלעזרקי בנתניה, השתתפו במרתון מיאמי. ״לעולם לא תרוצו לבד״

תגיות: אמונה מיאמי
אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ד בשבט תש"פ

רצים בשביל הבית-ערוץ 7
יכולים לנצח
צילום: יחצ

אחד עשר נערים ונערות מבית הילד ״אמונה״ על שם צבע אלעזרקי בנתניה, השתתפו היום (ראשון) במרתון מיאמי, אליו התכוננו חודשים רבים.

ריצת המרתון הארוכה נועדה לגיוס כספים לפרוייקטים שונים אותם הנערים רוצים לקדם בבית הילדים.

הנערים והנערות הנרגשים התייצבו על קו הזינוק עם רצים מכל העולם וצלחו את המרתון.

הריצה הגדולה במיאמי, המוקדשת כבכל שנה לזכר לירן אדרי ז"ל שנפל במבצע צוק איתן, היא כבר מסורת בבית הילדים, שבו חיים למעלה מ-170 ילדים בסיכון.

ילדים רבים בבית נושאים עיניים לריצה הנחשקת ומייחלים ליום שבו יגיע תורם להוכיח שגם הם מסוגלים. כשמדובר בילדים שהתגברו על קשיים ופערים, מדובר בהרבה יותר מריצה, ולו רק בגלל שהיא מסמלת את מסלול הריצה הפרטי שלהם לעבר שבירת מעגל המצוקה.

יהודה כהן, מנהל בית הילדים: "הילדים באו לכאן למיאמי כדי לרוץ כחלק בלתי נפרד מריצת חייהם. 11 נערים ונערות חרכו את מסלול הריצה במרתון מיאמי. הם עשו כברת דרך עצומה וצברו הרבה ניצחונות.

״היום הם הוכיחו קבל עם ועולם שהם יכולים להתמודד עם כל אתגר, לדלג מעל כל משוכה ולנצח שוב ושוב. אלה הילדים הגיבורים שלנו שמהווים דוגמה ומושא הערצה לכל אחיהם ואחיותיהם בבית הילדים ששואפים להיות כמותם.

״היום כשהם רצו את ריצת חייהם – אנשים רבים רצו איתם, והיו הרוח הנושבת בגבם. הם הוכיחו בכל צעד, שאם יש מי שתומך בך ומאמין בך – הכול אפשרי, וכל אתגר הוא הזדמנות לעוד הצלחה, לעוד ניצחון. ואנחנו הבטחנו להם שלעולם הם לא ירוצו לבד״, סיכם כהן.