הקפטנים מתכוננים לחצי הגמר
הקפטנים מתכוננים לחצי הגמרצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מי תעפיל לגמר גביע המדינה בכדורסל? בעוד 4 ימים נדע את זהות מחזיקת גביע המדינה בכדורסל, כשזו תניף את הגביע המיוחל ביום חמישי בשעות הערב לאחר משחק הגמר.

הגמר כמו גם משחקי חצי הגמר, ייערך בהיכל מנורה מבטחים שבתל אביב, אולמה הביתי של מכבי ת"א שלא תיקח חלק במפעל הגביע לאחר שהודחה על ידי הפועל ירושלים בשלב רבע גמר הגביע, באולמה הביתי שבתל אביב.

ירושלים היא לא רק מועמדת וודאית לזכיה בגביע, אלא שהיא גם מחזיקת הגביע הנוכחית וכולן רוצות להיות היורשות. גם היא יודעת כי לזכות בגביע זה קשה, לשמור עליו זה קשה שבעתיים.

חגיגת חצי הגמר מחר תחל בשעה 18:30 כששתי הקבוצות העירוניות של ליגת העל בכדורסל יתחרו על הזכות להעפיל לראשונה בתולדותיהן לגמר הגביע, ובשעה 21:00 ישחזרו הפועל ירושלים ומכבי ראשון לציון את משחק הגמר מאשתקד בו כאמור לבסוף ניצחה ירושלים.

היום (ראשון) קיימו ארבע הקבוצות את מסיבת העיתונאים המסורתית לפני שבוע הגביע.

מאמן הפועל ירושלים עודד קטש סיפר על השוני בין חצי הגמר השנה לבין הגמר בשנה שעברה כשזה פגש את אותה היריבה. "בשנה שעברה אירחנו את פיינל פור הגביע אז זה שם עלינו לחץ ואמרו שאנחנו פייבוריטים. שתי הקבוצות שמרו על בסיס רחב של שחקנים, זה כבר כמו סדרה. אין לי בעיה לבוא כפייבוריטים, צריך לדעת להתמודד עם זה. אנחנו משחקים נגד קבוצה טובה ואיכותית עם המון ניסיון, פשוט זה לא יהיה. כל אחד יגיע עם הלחץ שלו, אבל חשוב גם ליהנות. הכל פתוח בפורמט הזה".

מאמן מכבי ראשון לציון גיא גודס לא הקל ראש ביריבה שממול כשאמר: "ירושלים קבוצה סופר-חזקה וסופר-כשרונית, הרבה מאוד יכולות גם בפנים וגם בחוץ. נצטרך בערב אחד לעשות את המיטב שלנו דרך ההגנה, כי דרך ההגנה אנחנו מנצחים. נצטרך 40 דקות של מאמץ קבוצתי כדי לעשות עוד הפתעה קטנה".

נדב זילברשטיין מאמן נס ציונה שקבוצתו יכולה לעשות היסטוריה ולהעפיל לראשונה בתולדותיה אל מעמד הגמר אמר כי ישנו רצון גדול מאוד להצליח וכי הוא שלב בדרך של ההתפתחות של מועדון לבנות מסורת ולהיות חלק מהקבוצות שמגיעות למעמדים הללו באופן קבוע.