ההצלחה הישראלית על מזרן הג'ודו נמשכת

אחרי מדליית הזהב בגראנד-פרי תל אביב, פיטר פלצ'יק עשה זאת שוב כשזכה במדליית הזהב בתחרות היוקרתית ביותר בסבב הגראנד-סלאם

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בשבט תש"פ

מדליה
מדליה
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

יום היסטורי על מזרן הג'ודו בפריס. מה שהחל בכישלונות והדחות כואבות של ג'ודוקאים ישראליים דוגמת אורי ששון ושגיא מוקי בתחרות הגראנד-סלאם פריס, הנחשבת ליוקרתית ביותר בסבב זה, והמשיך עם הדחה מפתיעה של גדול הג'ודוקאים בכל הזמנים טדי רינר שהפסיד לראשונה מזה תשע וחצי שנים ו-154 ניצחונות, הסתיים עם בשורה אדירה עבור המשלחת הישראלית.

היה זה כאשר פיטר פלצ'יק המתחרה בקטגוריית עד 100 ק"ג, רשם את ההישג הגדול ביותר בקריירה שלו, עם זכיה במדליית זהב בתחרות הכי יוקרתית בסבב הגרנד סלאם.

פלצ'יק עבורו מדובר בסך הכול במדליית זהב שישית בקריירה, עבר בדרך למדליה הנכספת והיוקרתית יריבים מרוסיה, בלארוס וקנדה בשלבים המוקדמים וגם את ההולנדי מיכאל קורל בחצי הגמר.

בגמר פגש פלצ'יק את וארלם ליפארטליאני, אלוף אירופה פעמיים בעבר ומדליסט הכסף מאולימפיאדת ריו 2016 לפני 4 שנים כמעט.

הג'ודוקא הישראלי היה קרוב להפסיד את הגמר כשספג עונש שני בדקה השנייה של ניקוד הזהב, אבל בסופו של דבר הגאורגי הוא זה שנכשל כשספג עונש שלישי בזמן שניסה לבצע תרגיל ולמעשה הפסיד את הגמר ושלח את פלצ'יק וישראל לחגוג היסטוריה גדולה והישג אדיר על מזרן הג'ודו בפריס.

שרת התרבות והספורט מירי רגב ברכה את פלצ'יק על הזכיה ההיסטורית בזהב שני בתוך שבועיים כשאמרה: "פיטר פלצ'יק ממשיך את המומנטום החיובי וזוכה במדליית הזהב בטורניר היוקרתי ביותר בסבב הגראנד סלאם בענף הג'ודו".

"שבועיים אחרי שעמד בראש הפודיום אצלנו בגראנד פרי בת"א, פיטר עושה זאת שוב ואחרי קרב גמר מותח וקשה מול סגן אלוף המשחקים האולימפיים בריו 2016, הוא זוכה בזהב ומשמיע את המנון התקווה באולם בברסי, 17 שנה אחרי שאריק זאבי עשה זאת בפעם הראשונה".

"ברכות ליו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, למאמן המעוטר שמצליח בכל תחרות להעלות את ספורטאינו על הפודיום, אורן סמדג'ה ולצוות המקצועי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il