ח"כ טיבי: היבא יזבק למדה את הלקח I24news

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) התייחס הערב (ראשון) להחלטת בית המשפט העליון להכשיר את מועמדות ח"כ היבא יזבק מהרשימה המשותפת.

בתוכנית הבחירות המשותפת של i24NEWS וישראל היום אמר טיבי כי "ראשית, זו החלטה טובה. אני מאוכזב מהחלטתה של הנשיאה חיות, היא התנגדה לריצת עמיתתי היבא יזבק. זה עבר ברוב של 5-4, מסוכן. כרגע, אנחנו ב'רשימה המשותפת' רצים יחד במטרה להשיג את התוצאה הטובה ביותר אי פעם לרשימה, אני מקווה 15 מקומות לפחות. היבא יזבק שיתפה שני פוסטים. הם היו בעייתיים והיא לא תעשה זאת בעתיד. היא אמרה זאת, היא הבהירה את העמדה שלה".

הוא נשאל האם היא לא הייתה צריכה לקרוא לסמיר קונטאר שאהיד, והשיב: "עכשיו היא יודעת שהיא לא תעשה זאת בעתיד והיא לא הייתה אמורה לעשות זאת בעבר".

"אנחנו מתנגדים להרג וכיוון למטרות אזרחיות, בהן ילדים. זה ברור, זו עמדתנו המוסרית ואנחנו לעולם לא נגיד או נחשוב אחרת", הוסיף טיבי.

לדבריו, "אני מכיר אותה מצוין. היא עמיתה שלי. היא נגד הרג אזרחים והיא אמרה שהיא פרסמה מאמר "בהארץ" והיא אמרה בבית המשפט, והעו"ד שלה אמר בבית המשפט העליון, שזה פוסט בעייתי מאד ואני מכיר אותה, היא לא תעשה את זה עוד פעם".