תביעה נגד רמב"ם בפרשת התרופות הישנות

משפחות שיקיריהן טופלו בתקופה בה נעשה שימוש בתרופות שפג תוקפן הגישו תביעה נגד בית החולים ונגד משרד הבריאות.

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תש"פ

תביעה נגד רמב"ם בפרשת התרופות הישנות-ערוץ 7
אילוסטרציה
iStock

משפחות של מטופלים שטופלו במחלקה האונקולוגית בבית החולים רמב"ם בגישו תביעה ייצוגית נגד בית החולים ונגד משרד הבריאות בעקבות הדיווח ב'ידיעות אחרונות' לפיו חולים טופלו בתרופות שפג תוקפן.

"תביעה זו עניינה בפרשייה חמורה מאין כמותה ובהתנהלות בלתי נתפסת של בית החולים רמב"ם, אשר במהלך תקופה של כשנתיים ימים ביצע טיפולים כימותרפיים בחולי סרטן, תוך רשלנות פושעת של ממש, באמצעות תרופות שפג תוקפן או תוך איחוד אמפולות, בניגוד לפרוטוקולים המקובלים, להוראות משרד הבריאות ולהנחיות יצרני התרופות", צוטטה התביעה הבוקר בעיתון.

עוד מדווח 'ידיעות אחרונות' על תביעה נוספת נגד בית החולים המתגבשת במשרדו של עו"ד דוד ריסין בחיפה, לשם הגיעו אתמול בני משפחה של נפטרים מסרטן שטופלו ברמב"ם, על פי החשד בתרופות כימותרפיות שפג תוקפן: אחותו ובנו של אברהם לוי ז"ל (54), אלמנתו של אברהם יעקב ז"ל (68), הוריו של מוחמד עתאמנה ז"ל (17), אביו של חמד דוכי ז"ל (19), ואלמנתו ובתו של ברוך אברהם ז"ל (65).

במרכז הרפואי רמב"ם הגיבו לדברים, "אנו מצטערים על מקרים חמורים אלה שקרו בשנת 2016, ומבקשים להביע את התנצלותנו הכנה בפני המטופלים ובני משפחותיהם. אנו מחויבים לבטיחות ואיכות הטיפול הרפואי. בית המרקחת ברמב"ם עבר שינוי ארגוני מקיף, כולל החלפת שדרת הניהול והכנסת מערכות טכנולוגיות מתקדמות למעקב ופיקוח ממוחשב אחר מלאי ותרופות פגות תוקף. אמון המטופלים הוא הדבר החשוב ביותר עבורנו, וכמובן נסייע לכל בדיקה או חקירה לגבי האירועים ב־2016".