סרט חדש: יוצאים מן הכלל

סיפור אמיתי על אנשים פשוטים שמקדישים את חייהם למטרה אחת – לעזור.לעזור לבנות בית לילדים ובני נוער שנמצאים על הסקאלה האוטיסטית.

תגיות: סרטים
קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ו בשבט תש"פ

בלתי רגילים
בלתי רגילים
צילום: קולנוע לב

בפעם השניה בתוך שמונה שנים, לוקחים על עצמם שני הבימאים הצרפתים,אריק טולדנו ואוליבייה נקש, משימה לא פשוטה של הבאת החיים האחרים והשונים למרקע הקולנוע.

זה החל בסרטם הראשון 'מחוברים לחיים' שסיפר את סיפורו של אריסטוקרט עשיר שבעקבות תאונת רחיםה שמשביתה למעשה את חייו הפעילים הוא שוכר כמטפל ביתי את האדם הכי פחות מתאים לעבודה את דריס, צעיר מהסלאמס שזה עתה השתחרר מהכלא. שני עולמות שונים ורחוקים שהיוצרים הפכו אותם לבלתי פגיעים ול..מחוברים לחיים.

בסרטם החדש של צמד הבמאים, הם ממשיכים את הקו הבלתי אפשרי הזה והפעם הולכים לרצף האוטיסטי. על הרצף הקשה הזה הם מביאים את הקצה הבלתי נתפס והבלתי אפשרי כמעט.

הסיפור בסרט, המבוסס על סיפור אמיתי (אודה בכל לב. כל אימת שסרט מבוסס על סיפור אמיתי אני לוקח אותו ברצינות יתר), מספר את סיפורם של שני אנשים שמקדישים עצמם לזולת. "ואהבת לרעיך כמוך". זה הם. לא בכדי כנראה אחד מהם הוא אפילו רב.

במשך עשרים שנה, ברונו ומאליק חיים בעולם מקביל שרובנו לא מודעים אליו. ברונו (הדמות החרדית שאהבה אישית אין לו מרוב שהוא מקדיש עצמו לזולת), מנהל בית לילדים ובני נוער שנמצאים על הסקאלה האוטיסטית. לצידו, מאליק מנהל של ארגון שמכשיר בני נוער משכונות מצוקה לטפל בילדים האלה (כמה מזכיר את הסרט הקודם).

כל זאת למול הסביבה שנועצת מבטים, הרשויות שאינן מצליחות למצוא פתרונות בעצמן והביורוקרטיה שמאיימת לשבור אותם בכל פעם מחדש, השניים נחושים בדעתם לתת לילדים שתחת אחריותם סיכוי בעולם שלא מבין אותם.

הסרט הלא פשוט הזה, מגולל לאורך 114 דקות, את המציאות, את הערכיות, את התמימות ואת הקושי של אלו, החיים על הרצף ומטפליהם.

זרקור על אנשים פשוטים שמקדישים את חייהם למטרה אחת – לעזור. נקי מאד, איכותי, מחכים ומעשיר. חשוב לצפות כדי להבין את האחר.