יוסי דגן
יוסי דגן צילום: דוברות

פרשני השמאל התחרו ביניהם אמש מי תוקף חזק יותר את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, זאת לאחר שזה הוציא תגובה לדברי השגריר דיוויד פרידמן שאמר כי ישראל תצטרך לחכות לאחרי הבחירות להחלת ריבונות.

דגן הגיב על כך ואמר: "עם כל הכבוד ראש הממשלה שלנו הוא נתניהו, לא דיוויד פרידמן, תקופת הנציב העליון הסתיימה, ראש ממשלת ישראל צריך להחיל ריבונות כבר ביום ראשון".

על הדברים הללו צייץ ברק רביד הכתב המדיני של חדשות 13 ואחד מסמני השמאל המובהקים בתקשורת הישראלית: ‏"אני לא יודע אם זו יותר חוצפה, כפיות טובה, או חוסר מודעות עצמית"

נדב אייל, כתב חדשות החוץ של הערוץ, השיב: "כמה מהר הפך השגריר שהוא יותר ימני מביבי, לדעתי, לנציב העליון בעיני האנשים האלו".

גורמים במועצה האזורית שומרון מסרו בתגובה לציוצים "כפי שאמר ראש המועצה, אנו מכבדים את דיוויד פרידמן ואת פועלו, אולם לא ייתכן שיכפו על ישראל מהלכים. מדינת ישראל היא מדינה ריבונית וראש ממשלת ישראל הוא זה שצריך לקבל את ההחלטה ולהחיל ריבונות עוד לפני הבחירות. אם פרשני השמאל תוקפים בשצף, סימן שאנחנו בכיוון הנכון".

נציין כי המועצה האזורית שומרןן החלה במאבק על החלת הריבונות כבר לפני שבוע, כאשר נודע כי על אף ההבטחות, נתניהו לא מתכוון להחיל את הריבונות לפני הבחירות. בין השאר קיימה המועצה קמפיין הן בארץ והן בארה"ב מול הציבור האוונגליסטי. ראש המועצה האזורית שומרון שלח מכתב לראש הממשלה בו הוא קורא לו להחיל ריבונות גם ללא הסכמת ארה"ב, ולפני מספר ימים יצא מכתב לנתניהו של 80 משפחות שכולות מכל רחבי הארץ המגבה את המאבק.

בשבוע האחרון נפתח אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בו יושבים מרבית ראשי הרשויות ביו"ש, ובמוצאי שבת יצאה מועצה אזורית שומרון בקמפיין הקורא לנתניהו לנהוג כמו בגין, ולהחיל ריבונות גם ללא הסכמת ארה"ב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו