בנט לגנץ ויעלון: לאן אתם בורחים

שר הביטחון נפתלי בנט תקף במילים חריפות את ראשי "כחול לבן" לאחר שכל חברי הסיעה יצאו מהמליאה אחרי נאום גנץ ולפני נאום התשובה.

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תש"פ

מליאת הכנסת התכנסה הבוקר (שני) ביוזמת סיעת כחול לבן לדיון במצב הביטחוני בדרום הארץ ובהסלמה מול חמאס בימים האחרונים.

יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף בנאומו במליאה את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו וטען כי תושבי הדרום אינם מעניינים אותו.

לדבריו, "נתניהו הפך את עוטף עזה לחוטף עזה, הוא מטייל בעולם ומחתים דרכונים בזמן שמרכזי החוסן קורסים. מצהיר הצהרות ומבטיח הבטחות בלי כיסוי בעוד ילדי הדרום סובלים מסיוטים. הם יכולים רק לחלום על שקט בזמן שהוא הולך ומתנתק מהמציאות"

"אתה מבטיח הבטחות ללא כיסוי בעוד ילדי הדרום סובלים מסיוטים. הצבע האדום לא מזיז לך. תושבי הדרום משעממים אותך. אתה יו"ר הבלוק או ראש ממשלת ישראל?", תהה גנץ.

מיד לאחר נאומו של גנץ יצאו כל חברי סיעת כחול לבן מהמליאה, על פי קריאתו של גנץ, אשר הודיע כי חברי הסיעה ימשיכו את הדיון בעוטף עזה.

שר הביטחון בנט, שעלה באותו הזמן לדוכן על מנת להשיב להצעה לסדר היום מטעם הממשלה, תקף את חברי סיעת כחול לבן ובמיוחד את ראשי הסיעה, "בני גנץ, בוגי יעלון, לאן אתם בורחים, ממה אתם מפחדים?".

"תגלו מינימום אומץ. עומדים פה שני אנשים ובורחים מהמליאה, האנשים שהיו אדריכלי הכישלון מול מנהרות הטרור מעזה לישראל והפעם בורחים. כמה קל" קרא בנט לראשי כחול לבן, הרמטכ"לים לשעבר גנץ, גבי אשכנזי ובוגי יעלון.

חברי כחול לבן נוטשים את המליאה לפני נאום בנט
צילום: דוברות הכנסת -עדינה ולמן

לדבריו, "50 יום לא ידעתם לטפל במנהרות אז אתם תטפלו בבלונים? לא ייאמן. האנשים שלא הצליחו לעצור 4,594 רקטות על תושבי עוטף עזה מעזים להטיף לי איך לטפל בבלונים? כשאני נלחמתי נגדכם, בוגי וגנץ שהיססו וגמגמו והיו נבוכים ולא ידעו מה לעשות, אז הם ברחו ואני טיפלתי. אתם תמשיכו להסס ולצעוק. אני רוצה לתת נתונים. מה היה וגם נטפל. עשרה שבועות בתפקיד אחרי 20 שנה של כישלונות שלכם ושל אחרים נטפל גם בזה. קצת ענווה".

מסיעת ימינה נמסר, "בושה וחרפה! כמו שברחו מטיפול במנהרות חמאס בצוק איתן, ברחו עכשיו בוגי וגנץ מהמליאה. כרגיל אנשי כחול לבן מתנהגים בצביעות. מזמנים דיון מיוחד בכנסת ונוטשים את המליאה כאשר שר הביטחון עולה לדבר. לכחול לבן אין מה להציע מלבד בריחה ונסיגה. אסור לתת למי שתומכים בהקמת מדינת טרור בלב ליבה של מדינת ישראל להנהיג את המדינה".