"מערת המכפלה - חלק מהריבונות"

ראש מועצת חברון, הרב הלל הורביץ, התרגש לנוכח הקונצנזוס הרחב בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת סביב הצורך להנגיש את מערת המכפלה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

ראש מועצת חברון, הרב הלל הורוביץ, מברך על ההתחייבות שניתנה אתמול (שני) בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת להנגיש את מערת המכפלה בתוך שנה.

"היה מיוחד לראות את תמימות הדעים של כל חברי הכנסת מכחול לבן, ליכוד, ש"ס, ימינה והעבודה", ציין הרב הורוביץ, "כולם מבינים את הצורך לאפשר לעם ישראל כמו גם לגויים לנוצרים ולמוסלמים להנגיש לכל אדם לבוא ולהתפלל את מערת המכפלה ועל כך אין מחלוקת פוליטית".

"לצערנו נושא הנגשת המערת המכפלה התעכב", סיפר, "אך היום המערכת הצבאית מכוונת מטרה כדי לבצע זאת. תכנון ההנגשה הסתיים לפני כשלושה חודשים ועכשיו ראש המנהל האזרחי בהנחייתו של שר הביטחון, נפתלי בנט מתקדם לשלב הבא - נושא הפקעת השטח".

"לצערנו השטח של מערת המכפלה שייך לוואקף מוסלמי ולעיריית חברון וכדי להתקדם צריך לבצע את הפקעה מעיריית חברון כדי להקים את המעלית", הסביר הרב הורוביץ.

בסיום הראיון התייחס הרב הורביץ להשלכות תוכנית המאה על הישוב היהודי בעיר האבות, "ישבתי עם ראש הממשלה בשבוע שעבר והוא אמר לי בצורה ברורה שהישוב היהודי בחברון ומערת המכפלה הם חלק מהריבונות וזה מוסכם גם על ידי הממשל האמריקאי. ברגע שתהיה לנו ריבונות בישוב היהודי בחברון המסר הוא כפול, פעם אחת הצהרה שאנחנו כאן לנצח וזה הבית והארץ שלנו ודבר שני מקל על התהליכים המשפטיים כמו הנגשה. אני מקווה שנראה ממשלה שתחיל ריבונות עוד לפני הבחירות".