בנט: כולם על הראש שלנו

שר הביטחון ויו"ר ימינה סיפר בנאומו בכנסת על עלון השבת של העבודה-מרצ, והתייחס לקמפיינים של המפלגות במלחמה על קולות הציונות הדתית

חזקי ברוך , ט"ו בשבט תש"פ | עודכן: 20:15

נפתלי בנט באריאל
נפתלי בנט באריאל
צילום: הלל מאיר

יו"ר ימינה, שר הביטחון נפתלי בנט, סיפר בצהריים (שני) בנאומו במליאת הכנסת על עלון שבת חדש בו נתקל השבת בפעם הראשונה בבית הכנסת.

"אספר לכם סיפור", פנה בנט ליו"ר העבודה-מרצ, ח"כ עמיר פרץ, שישב במליאה, "הייתי השבת בבית הכנסת, מצאתי עלון שבת, הפלא ופלא, של איזה מפלגה. היית אומר ש"ס, היית אומר הליכוד, לא, של העבודה-מרצ. זה יפה, זה מחמיא".

"עכשיו אני אומר לעצמי, אני שואל את עצמי דבר נורא מעניין, זה קמפיין שאף פעם לא ראיתי דבר כזה. כולם על הראש של הציונות הדתית", הוסיף בנט.

לדבריו, "כחול לבן יש להם קמפיין עם דגל וחרד"ל, מפלגת העבודה על הראש, ליברמן על הראש, ש"ס פתחו למען השם מטה ציוני דתי, שלא לדבר על הליכוד".

"תקשיבו סיפור", הוסיף בנט, "שבת שעברה הייתי בחיפה בישיבת הסדר. אני חורש מבקר 15-20 בתי כנסת בשבת, זה מתיש אבל חשוב. הייתי בישיבה לא סופר מפורסמת של הרב זיני בחיפה. אני מקבל אתמול הודעה שראש הממשלה הולך לבקר באותה ישיבה. כל מקום שאני הולך כולם עלינו. כולה יש לנו פקקטה שבעה מנדטים.

"למה כולם על הראש של הציונות הדתית? אני אגיד לכם למה. הציונות הדתית, עד לפני עשר שנים היינו ערכיים, נחמדים וחסרי השפעה לחלוטין. עם אותם שבעה מנדטים היה לנו שר מדע וחלל אפילו לא חבר קבינט. אמרו לנו אתם תלכו להתיישבות, תלכו לצבא, תלכו ליחידות, אבל בניהול ענייני המדינה תזוזו הצידה, תתעסקו בדתות. ואז באנו והיום שומו שמים יש שר ביטחון עם כיפה, שרת משפטים ממפלגת הציונות הדתית, חברים בקבינט. אנחנו משפיעים", הסביר בנט.