מזיקים ביתיים
מזיקים ביתייםPIXABAY

לא נעים להתעורר בבוקר ולגלות שכל המטבח שורץ בנמלים, או להיכנס לחדר האמבטיה ולברוח משם בגלל ג'וקים מעופפים.

בימינו, ישנן שיטות הדברה מתקדמות שבאות לשים קץ אחת ולתמיד לבעיית המזיקים. אז אם גם אתם נתקלתם במבקרים בלתי רצויים באמצע הלילה, כדאי לקרוא למדבירים מקצועיים שיעשו את העבודה ביעילות ובקלות.

מחפשים שירותי הדברה מתקדמים כדי להיפטר מהחולדות? לא יודעים מה לעשות עם מתקפת הטרמיטים? ישנם כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

מה כדאי לדעת על ההדברה הביתית?

אלה כמה דברים שכדאי לדעת על ההדברה שאתם עומדים לעבור:

הכינו את הבית שלכם לקראת ההדברה – אם אתם יודעים שהמדביר ישתמש בחומרי ריסוס, כדאי לנקות את הבית לפני ביצוע ההדברה. זאת משום שלהדברה יש השפעה טובה יותר כאשר היא מתבצעת בתוך בית נקי. כמו כן, מומלץ להרים את כל החפצים מהרצפה על מנת שחומרי ההדברה לא יפגעו בהם.

מזמינים מדביר מוסמך בלבד – הדברה כימית כוללת שימוש בחומרים מסוכנים שמינון מוגזם שלהם עלול לגרום להרעלות. מסיבה זו, רק מדביר מוסמך יודע להשתמש בחומרים אלה ויכול להעניק לכם את שירות ההדברה. משרד החקלאות הוא היחיד שיכול להעניק למדביר את האישור לעסוק בתחומו. אם מדובר במדביר מקצועי, הוא יוכל להציג עבורכם את התעודות שלו, ובנוסף לכך יספק לכם תעודת אחריות על העבודה שתתבצע.

יש דברים שהמדביר שלכם צריך לדעת – אם יש לכם ילדים קטנים או חיות מחמד בבית, חשוב לציין זאת בפני המדביר. כך שהוא ידע להשתמש בחומרים מתאימים ובטוחים יותר עבור שוהי הבית.

עקבו אחר הוראותיו של המדביר – אז נכון, לאחר שהמדביר הולך אתם רוצים כבר להשתמש במטבח נטול החרקים שלכם כדי לבשל ארוחת ערב, אך חשוב להישמע להוראות המדביר ולחכות מספר שעות על מנת לוודא שלא תשתקף סכנה מצד החומרים הרעילים.

לבצע את ההדברה מדי תקופה – כדי שההדברה תהיה אפקטיבית יותר, מומלץ להזמין אליכם בעל מקצוע מדי תקופה, אחת לשנה לפחות, על מנת להעניק טיפול מונע לבית.

שימרו על בית נקי – לא תמיד יש לכם זמן לנקות את הבית, אך שמירה על בית נקי יכולה לסייע לכם למנוע מהמזיקים לבקר אתכם שוב. זה לא אומר שאתם צריכים לשטוף את הרצפה בכל יום, אך דאגו לנקות שאריות מזון במטבח או כתמים בסלון.

אומרים שלום לנמלים

ילדי הגן אוהבים לחקור את דרכיהן של הנמלים בגינה, וילדי בתי הספר היסודיים לומדים על משל הנמלה ועל חריצותה הרבה. אך כאשר אנו נתקלים בנמלים החודרות לצנצנות הסוכר והדבש במטבח הפרטי שלנו, אנו מייחלים לרגע להיפטר מהן. כאשר הנמלים פולשות לבית, חשוב לקרוא לשירותיו של מדביר נגד נמלים כדי לסלק את הנמלים בקלות ובמהירות.

בנוסף, לפני שמזמינים את המדביר לבית, ישנם כמה דברים שכדאי לדעת על נמלים. דבר ראשון, הנמלים נמשכות בדרך כלל לשאריות מזון, מים שהצטברו בחדר האמבטיה או מזונות מסוימים של חיות מחמד. שנית, הנמלים אינן מסוכנות לבני אדם (אם כי מהוות מטרד לא קטן), אך הן עלולות להזיק לחיות המחמד שלכם ולהעביר להן מחלות.

אילו שיטות הדברה קיימות נגד נמלים?

נכון להיום קיימות שתי שיטות הדברה עיקריות להדברת נמלים. השיטה הראשונה נקראת הדברת ג'ל אשר פועלת כפתיון. מדביר נגד נמלים מפזר חומר רעיל ברחבי הבית הדומה לחומר מאכל עבור הנמלים. הנמלים מביאות את החומר לקן המלכה.

המלכה אוכלת את החומר, מתה וקן הנמלים מתפזר. השיטה השנייה היא ריסוס. כאשר המדביר מרסס את האזור, הוא משמיד את קני הנמלים ומחסל אותן במקום. כפי שנאמר מקודם, פעולת הריסוס כוללת שימוש בחומרים כימיים, ולכן רק מדביר מוסמך יכול לבצע אותה.