פינוי דירה
פינוי דירה Istock

פינוי דירה הוא שירות שיש לו תועלת רבה מאוד. אנשי מקצוע מנוסים בפינוי תכולת בית מגיעים אליכם וחוסכים לכם גם זמן, משאב יקר עד מאוד בימינו, וגם טרחה מרובה.

במיוחד כדאי להיעזר בשירות פינוי דירה כשמקבלים בירושה דירה ורוצים להכין אותה למכירה או להשכרה, ובעצם גם למגורים, וגם במקרים של אגרנות כפייתית כמעט תמיד אין ברירה אלא לבצע פינוי מקצועי.

גם כשהתועלת גבוהה מאוד, עולה תמיד שאלת העלות. כמובן שאין תשובה קבועה לשאלה כמה עולה לפנות דירה, אבל כן ישנם פרמטרים קבועים שלפיהם נקבע המחיר וכדאי להכיר אותם.

האם יש חפצים בעלי ערך בדירה?

בחלק גדול מהמקרים התשלום עבור פינוי תכולת דירה מבוסס על החפצים בעלי הערך שיש בנכס ושלבעלי הנכס אין בהם צורך. כלומר ניתן לקבל את השירות תמורת סכום כסף נמוך למדי, ובמצבים מסוימים אפילו בחינם!

כמובן שאת אותם חפצים שיש להם שווי כספי - למשל ריהוט עתיק, יצירות אמנות, תקליטים ועוד - גם בעל הדירה יכול לנסות למכור בעצמו, אבל לרוב הוא יגלה עד מהרה שנדרשת השקעה של זמן רב. בנוסף, בלי הידע והקשרים שיש לאנשי חברות פינוי התכולה, קשה עד בלתי אפשרי לקבל מחיר משתלם ותמורה אמיתית לכל אותם פריטים, כך שבסופו של דבר השימוש בהם כדי לשלם על הפינוי הוא זה שמייצר מצב WIN-WIN אמיתי.

מהו היקף התכולה

עוד פרמטר שמשפיע על עלות פינוי הדירה הוא היקף התכולה. בהתאם ניקוי דירה של אגרן כפייתי מכל הג'אנק שהצטבר בה יהיה בדרך כלל יקר יותר בהשוואה לפינוי של דירת נפטר שלא צבר רכוש רב מדי. מצד שני ככל שיש יותר חפצים, בעלי ערך כמובן, יש סיכוי גבוה יותר שניתן יהיה להשתמש בהם כדי לשלם עבור השירות.

בנוסף לכמות החפצים יש חשיבות גם למורכבות הפינוי שלהם. אם למשל יש שידה עתיקה גדולת ממדים שכדי להוציא אותה מהדירה נדרש מנוף, או כשיש ארון גבוה שחובה לפרק אותו כדי לפנותו, המחיר יתייקר במידה מסוימת. בהתאם גם פינוי דירה בקומות גבוהות בבניינים ללא מעלית יהיה בדרך כלל קצת יותר יקר בהשוואה לדירה בבניין חדש כשהכל נגיש וקל.

מיקום, מועד ושירותים נוספים

המיקום של הדירה עשוי להשפיע גם הוא על עלות הפינוי שלה, ובפרט כשמדובר על ישובים מרוחקים יחסית. יחד עם זאת כשבוחרים חברה שמציע שירות פינוי דירה בפריסה ארצית הלוקיישן לא אמור להשפיע.

כשיש דחיפות בביצוע הפינוי המחיר יכול להתייקר, אבל מצד שני אם למשל מדובר על השמשת דירה שמיועדת להשכרה, סביר להניח שהאפשרות להתחיל לקבל דמי שכירות בהקדם הופכת את העסקה לכדאית מאוד. המרכיב האחרון בהצעת המחיר שתקבלו הוא שירותים נוספים, אם יש בהם צורך - למשל ניקיון יסודי של הדירה או הדברתה. בחירה נכונה של חברת פינוי תאפשר לכם לקבל נכס במצב מושלם ובמחיר משתלם מאוד.