משרד הבריאות: להיזהר מ'פייק ניוז' לגבי נגיף הקורונה

שר הבריאות יעקב ליצמן יצא בסרטון מיוחד בו הבהיר רק הגורמים המוסמכים במשרדו מוציאים הודעות רשמיות בנוגע להתמודדות עם הנגיף.

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תש"פ

במשרד הבריאות מזהירים כי בשעות האחרונות הגיעו למשרד הודעות בדויות (״פייק ניוז״) שפורסמו גם ברשתות החברתיות בנוגע לנגיף הקורונה.

הודעות רשמיות ועדכונים אפשר למצוא רק דרך הגורמים המוסמכים במשרד הבריאות.

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן אמר "הוראות משרד הבריאות להימנעות מהתפשטות נגיף הקורונה מופצות און ליין בצורה רשמית ובאופן שוטף. יש להיזהר ממידע פייק שאינו מוסמך ושגורם לבלבול מיותר בציבור הרחב".

מוקדם יותר דווח כי נוסעת ישראלית השוהה על "ספינת הקורונה" ביפן אותרה עם חום. ממשרד החוץ נמסר כי כעת ממתינים לבדוק האם הנוסעת אכן נדבקה בנגיף.

אתמול עודכן מספר החולים שאותרו על סיפונה ל־70, לאחר שיום קודם לכן נמסר כי מספרם עומד על 64.

העובדה שה'קורונה' התגלתה בספינה רק ביום רביעי האחרון, מלמדת על כך שמקרי תחלואה נוספים צפויים להתגלות מדי יום בימים הקרובים, ובמשך כשבועיים מאז החלה מדיניות ההסגר על הספינה.

יתכן גם שמספר החולים החדשים שיתגלו מדי יום יזנק בחדות בימים הקרובים, בהתחשב בכך שמקורות ההדבקה היו רבים יותר ככל שחלפו הימים מאז התחוללה ההדבקה הראשונה על גבי הספינה "דיימונד פרינסס" העוגנת ביוקוהאמה.

שר הבריאות היפני קטסונובו קטו הודיע הבוקר כי הם שוקלים לבדוק את כל נוסעי "ספינת הקורונה" כדי לוודא מי נדבק בנגיף.

בתוך כך התפרסם אתמול תיעוד מתוך הספינה, וממנו נראה כי הצוות מנהיג מדיניות מקלה יחסית כלפי הנוסעים הכלואים בחדריהם, ובמשך שעה ביום הם מורשים לצאת להליכה רגלית על גבי הסיפון, כשבחלק המצולם נראה מסדרון צר בסיפון העליון, בו צועדים עשרות אנשים הלוך ושוב, כשהם שומרים על מרחק לא רב זה מזה, ונזהרים שלא לגעת במעקה הסיפון, או זה בזה.

כל החולים שאותרו על הספינה הורדו ממנה והועברו למתקני בידוד יבשתיים על אדמת יפן, ולפי הדיווחים מצבם של ארבעה מתוכם קשה מאוד. זאת, על אף שתסמיני המחלה הראשונים התגלו אצלם רק לפני ימים אחדים.