ימינה בנטיעות ט"ו בשבט ברחבי ישראל ימינה

חברי רשימת ימינה יצאו היום (שני) ברחבי הארץ על מנת לנטוע עצים לכבוד ט"ו בשבט. השר בצלאל סמוטריץ' נטע עץ בעיר נוף הגליל ביחד עם ראש העירייה, רונן פלוט.

שר החינוך, הרב רפי פרץ, הגיע יחד עם המועמדת שרה ב''ק ליישוב מחולה, היישוב הראשון שהוקם בבקעת הירדן וחוגג היום 52 שנים להיווסדו.

השרה לשעבר ח"כ איילת שקד וח"כ לשעבר עידית סילמן נטעו עץ בבית אל במקום בנייתן של 650 היחידות דיור ביחד עם ראש המועצה, שי אלון.

ח"כ אופיר סופר פתח את היום בנטיעות יחד עם התאחדות החקלאים בבית הספר החקלאי חווה בעדן שבעמק המעיינות.

"יום הולדת למחולה, 52 שנה ליישוב המדהים הזה. אנחנו נמצאים בצפון בקעת הירדן, שמחים לנטוע פה עצים, שמחים לבטא את השורשים העמוקים שלנו בחבל הארץ הזה, ומצפים למימוש ההבטחה בדבר הריבונות הישראלית בבקעת הירדן, בצפון ים המלח ובכל היישובים ביהודה ושומרון. אנו מחזקים את ידי ראש הממשלה בכדי להחיל ריבונות. לבטא את השורשים העמוקים שלנו בארץ הזאת, בעם הזה, ובוודאי בתושבים הנפלאים של מחולה ש-52 שנים נטועים פה בקרקע", אמר הרב פרץ.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', ברך: "אני מודה לראש העיר (נוף הגליל) ששימח אותי וזיכה אותי לטעת עץ כאן בנוף הגליל והנטיעה הזאת היא סמל להמשך הנטיעות ולהשתרשות בכלל של מדינת ישראל באזור הכל כך חשוב והאסטרטגי הזה בגליל. סיימנו עכשיו ישיבת עבודה ארוכה, מעמיקה, משמעותית שבה סיכמנו על דברים חיוביים מאוד שיקדמו בעזרת ה' את העיר הזו."

השרה לשעבר, ח"כ איילת שקד, איחלה: "הגענו היום לנטוע בבית אל ואני מקווה מאוד שכשאבוא להשקות את השקדיה אז האדמה הזאת תהיה חלק רשמי ממדינת ישראל. אנחנו נעשה מה שניתן כדי שמדינת ישראל תחיל את הריבונות על ישובי יהודה ושומרון בזמן המהיר ביותר".

ח"כ אופיר סופר אמר: "פתחתי את בוקר ט"ו בשבט בבית הספר חווה בעדן. מקום מדהים בעמק המעיינות שעוסק בחינוך, בחקלאות ומשלב המון ערכים מקסימים. זכינו. מאז הקמת מדינת ישראל, מקבל הקשר הנצחי בין עם ישראל לאדמת ארץ ישראל ביטוי מוחשי. הגיע הזמן לעבור לשלב הבא, ולהחיל ריבונות על כל חלקיה של הארץ".

שרה ב"ק אמרה בביקור במחולה, "המשמעות של לטעת עץ זה להעמיק שורשים ואחיזה באדמה. זו בדיוק המשמעות גם של ריבונות: העמקת שורשים ואחיזה בנחלת אבותינו. אנחנו כאן במחולה שחוגגת 52 שנים ואנחנו מצפים להחלת הריבונות כאן ועכשיו. אחרי הבחירות זה עלול להיות מאוחר מידי. זו המתנה שאנחנו צריכים לתת למחולה, לבקעת הירדן ולישובי יהודה ושומרון".

צילום: דוברות ימינה
צילום: דוברות ימינה
צילום: דוברות ימינה
צילום: דוברות ימינה