השרה חוטובלי בהשקת הספר קהילה יהודית בעזה

שרת התפוצות, ציפי חוטובלי, השתתפה היום (שני) בהשקת ספרו של העיתונאי והסופר חגי הוברמן 'קהילה יהודית בעזה'.

בדברים שנשאה קבעה כי היא שייכת לאסכולה אותה מייצג הוברמן תחת העיקרון 'כנגד כל הסיכויים'. ברוח זו, סיפרה, היא רואה את המהלך המדיני אותו מוביל ראש הממשלה, מהלך שהוא מענה לפצעים הקשיים שנצרבו בדור לו היא שייכת, דור ייסורי אוסלו והעקירה מגוש קטיף.

את הימים הללו הגדירה חוטובלי כימי תיקון עמוק לברית שנכרתה בין הפונים לעשייה הציבורית ולהנהגה לבין ארץ ישראל. "ראש הממשלה הצליח להביא את המעצמה הגדולה בעולם להכיר בריבונות שלנו ביהודה ושומרון. זה דבר גדול. 52 שנה הימין חיכה לרגע הזה".

"אני שומעת את המבקרים שאומרים 'לא לנער הזה התפללנו' ו'אנחנו רוצים כולה שלנו', אבל מי שמסתכל על התקדמות המפעל הציוני לא יכול שלא לראות במהלכים של השבועות האחרונים מהלכים היסטוריים מכוננים", אמרה חוטובלי והזכירה את עשרות השנים בהן לא הייתה מדינה כלשהי שהכירה בריבונות ישראל ביהודה ושומרון, וכעת "במלאכת מחשבת מדינית", כהגדרתה, נהגתה ותוכננה התכנית המוצגת על ידי הנשיא האמריקאי.

את העברת השגרירות לירושלים רואה חוטובלי כחלק מאותו מהלך מדיני והלאה להכרה בריבונות ישראל על רמת הגולן ועד להבנה שריבונות ישראל ביהודה ושומרון אינה מותנית בעמדת הצד השני, אמרה והזכירה את המדרש המספר על המשיח הקורא לעם ישראל ומודיע שהגיע זמן גאולתם. "הציבור שלנו עבר כל כך הרבה טראומות והוא נוהג כאדם פוסט טראומטי. גם כשמגיעה הגאולה הוא לא מבין את גודל השעה".

את הדברים קשרה חוטובלי לתקופת הבחירות בה לדבריה על הציבור להתעורר מאדישותו ולהפנים את גודל השעה. "אנא מכם, העירו את הנרדמים", קראה לקהל והזכירה את דבריו של ראש הממשלה ולפיהם עם תום עבודת המיפוי תוחל הריבונות, גם אם עדיין לא תקום ממשלה.