הוועד האולימפי מגדיל את המענקים

רגע לפני אולימפיאדת 2020 שתצא לדרך בקיץ בטוקיו, פרסמו בוועד האולימפי הישראלי את גובה התמריצים שיוענקו לזוכי המדליות

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

ירדן ג'רבי עם המדליה בריו. תעשה זאת שוב?
ירדן ג'רבי עם המדליה בריו. תעשה זאת שוב?
צילום: רויטרס

בעוד מספר חודשים ספורים תצא לדרך האולימפיאדה ה-32 בטוקיו שביפן, ובזמן ששם נאבקים בנגיף הקורונה, בישראל נערכים למשחקים האולימפיים בכל מאודם.

היום (שלישי) הודיעו בוועד האולימפי הישראלי על גובה התמריצים שיוענקו לזוכי המדליות במשחקים האולימפיים בקיץ, זאת כחלק מאסטרטגיית התגמול לספורטאי המשלחת האולימפית.

עד כה היה נהוג כי לאורך כל ההכנות האולימפיות, מתוגמלים ספורטאי הסגל האולימפי של ישראל במתכונת של מלגות על פי השתייכותם לסגלים האולימפיים. בנוסף, בסיום כל עונת תחרויות מתוגמלים הספורטאים במענקים משמעותיים עבור הצלחה בתחרויות מטרה שנקבעו מראש.

היום שינו בוועד האולימפי את גובה המענקים והתמריצים, בכדי לעודד את הספורטאים להשקיע ולהביא להישגים עבור ישראל והן לתגמל אותם על השקעתם זו.

על פי החלטות הוועד, עבור מדליית זהב אולימפית יחלק הוועד האולימפי סך מענקים כולל של 850 אלף שקל, מתוכם 500 אלף שקל לספורטאי ו-250 אלף שקל למאמן. עבור מדליית כסף יחלק הוועד האולימפי סך מענקים כולל של 680 אלף שקל - 400 אלף שקל לספורטאי ו-200 אלף שקל למאמן, ועבור מדליית ארד יחולקו מענקים בסך כולל של 425 אלף שקל - 250 אלף שקל לספורטאי ו-125 אלף שקל למאמן.

למעשה, הסכומים המיועדים למענקים עבור זכייה במדליות אולימפיות בטוקיו 2020 זהים לאלה שהובטחו לספורטאים במשחקים האולימפיים בריו 2016.

בנוסף, בוועד האולימפי החליטו לשדרג את גובה המענקים לספורטאים שיגיעו לגמרים אולימפיים לעומת המענקים בריו 2016. כעת נראה כי לספורטאים הישראליים יש למה לשאוף, בתקווה שגם המדליות יגיעו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il