"להסדיר את כל ההתיישבות הצעירה"

מזכיר היישוב 'מבואות יריחו' מסכם את ביקור ראש הממשלה ומסתכל על המשימות ההתיישבותיות הבאות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

מזכיר הישוב מבואות יריחו אליהו עטיה מסכם את ביקורו של ראש הממשלה אתמול (שני).

"מבואת יריחו עשה מהפך תוך פחות מחצי שנה מישוב שלא מוכר בכלל לישוב חדש, מוכר עם סמל ישוב ותב"ע בהפקדה ותוכנית של משרד השיכון שמוביל להקמת 910 יחידות דיור. נתניהו אמר לתושבים שהוא לא רק מכיר בישוב אלא רואה בו חלק ממפת הריבונות ואין ספק שמבואות יריחו תהפוך בקרוב לחלק ממדינת ישראל יחד עם כל בקעת הירדן ויהודה ושומרון", אומר עטיה.

במהלך הביקור הוא לקח את ראש הממשלה לאמת המים שביישוב. "במהלך האירוע סיפרנו לראש הממשלה על אמת מים קדומה שחשפנו בעבודות ארכיאולוגיות בחודש האחרון. אמת מים ממעיין עוג'ה אל ארמונות החשמונאים. נתניהו התלהב ובסוף הטקס הוא חצה את כל הישוב ברגל כדי לראות את האמת המים מקרוב. מאוד הפתיע אותו המקום שבו עם ישראל נכנס לארצו. יישוב עם רצף היסטורי של 3,300 שנה".

לסיום אומר עטיה כי המלאכה לא תמה וצריך לשאר את שאר הישובים של התיישבות הצעירה. "אמרתי לראש הממשלה כי הישוב מבואות יריחו הוא חלק מההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון שקמה לפני כ-20 שנה ומונה כ-60 ישובים שכולם היו בסטטוס שלנו וכולם צריכים הסדרה. אנו קוראים לראש הממשלה להמשיך את תהליך הסדרת הישובים וחלת ריבונות על כלל הישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".