חשד פשע שנאה בכפר ג'ש (גוש חלב) שבגליל. אלמונים ניקבו הלילה (שלישי) צמיגים של עשרות מכוניות וריססו על מבנים את הכתובות: "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל".

המשטרה חוקרת את האירועים, שכן מדובר בפעם השלישית בה מבוצע פשע שנאה נגד הכפר.

בתיעוד שפורסם נראים האלמונים כשהם עוברים ממכונית למכונית ומנקבים את הצמיגים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המקרה. "אני מגנה בתוקף את כתובות הנאצה והשחתת הרכוש בכפר ג׳ש הלילה. אנחנו נמצא את מפירי החוק ונמצה עימם את הדין. איננו מוכנים לקבל התקפות כלשהן על אזרחינו".

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הוסיף כי "'אהבת הבריות צריכה להיות חיה בלב ובנשמה, אהבת כל האדם ביחוד', כך כתב הרב קוק. מעשה גזעני ומזעזע הבוקר בגוש חלב. ‏סומך על רשויות אכיפת החוק שימצאו את העבריינים וימצו איתם את הדין".

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ הכנסת אביגדור ליברמן, אמר כי "כל פשע שנאה באשר הוא ראוי לגינוי חריף. זו פעם שלישית שאנו עדים לפעולת ונדליזם, להשחתת רכוש ורישום כתובת נאצה בגוש חלב. זה ראוי לבדיקה מעמיקה ואנחנו מאמינים שמשטרת ישראל תמצה את הדין עם פורעי החוק".

ח"כ מוטי יוגב (ימינה) אמר: "אני מתנגד לכל מעשה אלימות של לקיחת החוק לידיים, מצד פורעי חוק יהודים כנגד ערבים בכל מקום בארץ. חמור מאד הוא ארוע הפגיעה ברכוש תושבי גוש חלב שבגליל. מקווה שגורמי אכיפת החוק ישימו ידיהם על הפוגעים ברקמת החיים המשותפת בגליל".

"עם זאת, לאחר שעיינתי בפסק השופט מאתמול בעניינו של אליה בן דוד ומאחר ויש לי ניסיון קודם, גם בשימוש לרעה מצד שב"כ וראש שב"כ, ביחס להליכים מנהליים כנגד יהודים, אני קורא לשר הביטחון בנט לקיים בדיקה נוספת ולבחון היטב אם לצעד הקיצון של מעצר מינהלי בפועל, כפי שננקט על ידי השב"כ בניגוד לצו בית המשפט, יש הצדקה או לא. במידה ולא ראוי לבטלו מיד", הוסיף יוגב.