ארה"ב מודה: 109 נפצעו במתקפה איראנית

חודש לאחר מתקפת הטילים האיראנית על בסיס הצבא האמריקאי בעיראק, הפנטגון מודה שחיילים סובלים מפגיעות וטראומה.

תגיות: ארה"ב אירן
ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

ארה"ב מודה: 109 נפצעו במתקפה איראנית-ערוץ 7
American soldier on armored vehicle in Iraq
Reuters

בפנטגון מודים כי במתקפת הטילים האיראנית על בסיס הצבא האמריקני בעיראק שהתרחשה ב-8 בינואר כנקמה על חיסול קאסם סולימאני נפגעו 109 חיילים.

מיד לאחר האירוע, צייץ הנשיא טראמפ בחשבון הטוויטר שלו כי אף חייל אמריקאי לא נפגע במתקפה. מספר ימים מאוחר יותר הודה הפנטגון כי 64 חיילים סבלו מפגיעות ראש ומוח שונות, אלא שכעת אומרים במשרד ההגנה שמספר הנפגעים היה גבוה הרבה יותר.

על פי הודעת ראשי משרד הפנטגון, 109 חיילים אמריקאים נפגעו בדרגות פציעה שונות, בעיקר פגיעות מוח וטראומה, וחלקם אושפזו לטיפול בבתי חולים באירופה. על פי הצהרת הפנטגון, 70 אחוזים מהפצועים חזרו מאז לשירות צבאי רגיל. פציעות הטראומה והמוח מסווגות בצבא האמריקאי כפציעות קלות או בינוניות וכוללות בין היתר גם זעזוע מוח, ועל פי נתוני הפנטגון מעל 40 אלף חיילים אמריקאים המוצבים במקומות שונים בעולם סווגו כסובלים מפגיעות מוחיות מאז שנת 2000.

הדיווח החדש על מספר הפצועים הגבוה מגיע לאחר שלדברי בכירים בפנטגון, "בסוג כזה של פציעות לוקח מעט זמן לסימפטומים להתבטא".

לאחר הדיווח החדש של הפנטגון, דרש חבר הקונגרס הרפובליקני ג'וני ארנסט לקבל תשובות נוספות מדוע הוסתר המידע מהציבור האמריקאי. "קראתי לפנטגון להבטיח את ביטחונם והטיפול בכוחות הפרוסים שלנו שעלולים להיות חשופים לפציעות כתוצאה מהפצצות בעיראק", כתב ארנסט בחשבון הטוויטר שלו.