"נגיף הקורונה - סכנה לרוב העולם"

מומחה לבריאות הציבור בהונג קונג מזהיר: אם לא תושג שליטה על הקורונה, 60 אחוזים מתושבי כדור הארץ עלולים להידבק.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

"נגיף הקורונה - סכנה לרוב העולם"-ערוץ 7
קורונה. אילוסטרציה
iStock

תחזית קודרת של מומחה הבריאות המרכזי של הונג קונג לגבי המשך התפשטות וירוס הקורונה.

פרופסור גבריאל לונג, יו"ר המרכז לבריאות הציבור באוניברסיטת הונג קונג, שאמור לקחת חלק בכנס של ארגון הבריאות העולמי בג'נבה, הזהיר כי אם לא תושג פריצת דרך בשליטה על הוירוס וחיסון מתאים, 60 אחוזים מאוכלוסיית העולם עלולה להידבק בו.

לדברי לונג, "מרבית מומחי הבריאות בעולם מאמינים כי כל אדם שנדבק ימשיך להעביר את הוירוס ל-2.5 אנשים נוספים, מה שאומר כי 60-80 אחוזים מאוכלוסיית העולם עלולה להידבק בוירוס. 60 אחוזים הוא מספר עצום. כרגע המטרה הראשונה היא להבין את גודל והיקף המגיפה העולמית, ולאחר מכן להבין האם צעדי המנע אותם נקטה סין אכן הצליחו. במידה וכן, יתכן ומדינות נוספות צריכות לאמץ את אות אמצעי מנע".

בישיבת החירום של ארגון הבריאות העולמי היום (שלישי) בג'נבה אמורים לקחת חלק מעל 400 חוקרים רפואיים ורשויות לאומיות מכל רחבי העולם, שידונו בדרכים לעצור את התפשטות הנגיף.

"עם 99 אחוזים מקרב הנדבקים בסין עצמה, זה נותר עדיין מצב חירום עבור המדינה הזו אך גם כזה שמהווה איום חמור מאוד על שאר העולם", אמר מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנון גבריסוס.

לדבריו עד היום דיווחה סין על 42,708 מקרי הידבקות בוירוס הקורונה, ועוד 1,017 מקרי מוות. הבשורה הטובה יותר, לדברי לונג, היא כי יתכן ווירוס הקורונה יהפוך לפחות קטלני בחודשים הקרובים. "אולי הוירוס יחליש את הקטלניות שלו. אם הוא יהרוג את כל מי שעומד בדרכו, בסופו של דבר גם הוא עצמו ייכחד", סיכם לונג.