"המקהלה משקפת בצורה מושלמת את אופייה הייחודי של העיר"

400 איש מילאו את אולם מופת בראשון לציון בארוע מרגש לציון 40 שנה להיווסדה של מקהלת זמר לציון.

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

"המקהלה משקפת בצורה מושלמת את אופייה הייחודי של העיר"-ערוץ 7
מקהלת זמר לציון
צילום: דוברות

כ-400 איש מילאו אמש (שני) את אולם מופת בראשון לציון בארוע מרגש לציון 40 שנה להיווסדה של מקהלת זמר לציון, המקהלה העירונית מסורתית של המחלקה לתרבות יהודית בעירייה.

את האירוע ארגנה והנחתה דליה שוורץ והוא נערךנערך במעמד מחזיקת תיק תרבות יהודית חברת המועצה מיכל קלדרון, ולווה על ידי צוות "אורית'ס"- אורית דוקלר הפסנתרנית ואורית אורבך על הקלרינט.

המקהלה שרה במהלך האירוע עשרות שירים מהמקורות, לצד שירי ארץ ישראל ושירים עם עיבודים שונים ובשפות שונות דוגמת לאדינו, רוסית, יידיש, טנזנית ועוד. עוד כלל האירוע דברי ברכה מוקלטים של ראשי הערים המיתולוגיים חנניה גיבשטיין ומאיר ניצן, ובנוסף הוזכרו חברי המקהלה שכבר אינם בין החיים וכמובן חבר המועצה אלי יבלון ז"ל שבמשך עשרות שנים ליווה בצמידות את חבריה.

בתחילת הערב ציינה קלדרון כי "המקהלה משקפת בצורה מושלמת את אופייה של העיר שמורכבת מקבוצות הטרוגניות שונות, כשכמקהלה דתית מסורתית היא מאגדת בתוכה זמרים וזמרות דתיים ושאינם דתיים לצד מסורתיים. מהיום הראשון אתם מייצגים את העיר בכבוד רב בעשרות אירועים ממלכתיים, תחרויות בינלאומיות שונות ועוד, ואני וראש העיר רז קינסטליך מודים ומוקירים על כך"

הרב ד"ר פיני איזק, הוגה הרעיון להקמת המקהלה ציין כי "הרעיון להקמת מקהלה דתית נולד מתוך שיחה עם חברים שהלכו למקהלה לא דתית. צלצלתי למנשה לב רן שהיה מנצח מקהלת הרבנות הצבאית שהסכים לשמש המנצח. משם דרך המחלקה לתרבות תורנית והעירייה הכל זרם וכעת אנו חוגגים 40 שנות שירה ואחדות".

מקהלת זמר לציון מתמחה מיום היווסדה בשירה בעלת מאפיינים יהודיים, בשירה של מוסיקה עממית, של ארץ ישראל הישנה והטובה, מוסיקה קלאסית, לצד מוסיקה חדשנית וצעירה. מהקמתה, מייצגת המקהלה את ראשון לציון בעשרות בפסטיבלים שונים בארץ ובעולם ובאירועים ממלכתיים.

המקהלה פועלת בחסות המחלקה לתרבות יהודית בראשות חברת מועצת העיר מיכל קלדרון ומנהל המחלקה איתי קרמר, עוד קודם לכן ליווה אותה במשך עשרות שונים קודמו בתפקיד חיים לביא.

מנצח המקהלה מיומה הראשון הוא מנשה לב רן ובשנים האחרונות מלווה אותה הפסנתרנית אורית דוקלר.

במשך 40 שנה נערכות חזרות המקהלה מדי יום שני בבית העם באותה השעה. יו"ר ועד המקהלה הוא עזרא רוט שאחראי על ניהולה לצד חברי הוועד הנוספים- רחל ברקוביץ', ירדנה שאול-כהן, דודי לוין ושושי בלומברג.