השכונה הדתית הלאומית החדשה בשומרון
השכונה הדתית הלאומית החדשה בשומרון צילום: יח"צ

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בביקוש לפתרונות דיור התואמים לצרכי הציבור הדתי-לאומי.

המחסור בפתרונות ראויים שיתאמו את אורח חייו הפכו במובנים רבים למשבר של ממש. מעטים היזמים אשר בחרו להרים את הכפפה ולייעד פתרונות מותאמים שיאפשרו למשפחות רבות בישראל המהוות כעשירית מהאוכלוסייה הישראלית.

כאשר אנו מדברים על צרכי הציבור, אשר לאורח חייו מאפיינים ייחודיים, ניתן לחלקם לשלושה צרכים עיקריים:

  • דירות המותאמות לאורח החיים: כדי לוודא שהדירה אכן תספק מענה לכל צרכי אורח החיים של שומרי תו"מ, נדרשים דגשים מיוחדים כבר ברמת התכנון שיאפשרו מטבח שקל לשמור בו כשרות, מערכות חשמליות שיקלו על שמירת השבת ומספר יחסית גדול של חדרי שינה, לנוחות והפרטיות המקסימלית גם במשפחות ברוכות ילדים.

  • חיי קהילה: כאשר אנו באים לרכוש דירה, איננו רוכשים רק פתרון מגורים – אנו רוכשים גם שכנים לכל החיים. על מנת להבטיח כי נוקף בחיי קהילה מגובשת, מאוחדת ותומכת, חשוב ליצור פרויקט בינוי ייעודי שיאפשר לחיות במחיצת אנשים החולקים את אורח חיינו ושעמם נוכל לבנות את החיים המשותפים גם בספירה הציבורית.

  • נגישות לשירותים: לבסוף, קיים כמובן הצורך בכל השירותים הנדרשים עבור הציבור הדתי-לאומי בקרבת הבית ובתוך הקהילה. מבתי ספר תורניים ובתי כנסת ועד לחנויות ומסעדות כשרות ומוסדות תרבותיים המספקים מענה לצרכים והמאפיינים התרבותיים המותאמים לקהילה.

כעת, פרויקט חדש מבקש לספק מענה בדיוק לצרכים אלו ולבנות קהילה דתית-לאומית חדשה ומה שהכי מרגש? הקהילה תהיה במרכז הארץ.

פרויקט "אורות בדורות" – קהילת דיור סרוגה

בשוליים המזרחיים של גוש דן, בסמוך לכפר סבא ובמרחק חצי שעה מתל אביב, מתחילה יוזמה חדשה ומרגשת ששואפת להקים מרחב לקיום אורח חיים משפחתי ושוקק עבור הציבור. הקרקע, אשר הינה אדמה חקלאית פרטית, נמצאת בתהליכים מתקדמים לקראת הפשרה לטובת הקמת פרויקט הדיור ונתמכת על ידי גורמים פוליטיים רבים.

נכון להיום, כבר קיימת החלטת ממשלה על הפשרת האדמות וקידום כל התהליכים לקראת הקמתו של יישוב ייעודי זה על שטח בעל פוטנציאל אדיר זה. מאחר ומדובר בקרקע פרטית, ההפשרה צפויה לעבור באופן חלק למדי בזמן הקרוב מאוד. חברי כנסת רבים וביניהם יואב גלנט שהיה באותם ימים שר השיכון, התגייסו לדחיפת הפרויקט החשוב הזה שיספק מענה חשוב למשבר דיור שהולך ונותן את אותותיו ביתר שאת בשנים האחרונות.

אורות בדורות
צילום: יח"צ

מספר יתרונות ייחודיים

במובנים רבים, מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בישראל ובעל מאפיינים ייחודיים ומותאמים באופן מדויק לצרכים מגוונים של קהילה אשר הולכת ומתרחבת והופכת לחלק בלתי נפרד מההווי היהודי והישראלי בכלל. על מנת להכות שורשים חזקים ולצמוח בסביבה מחזקת ויציבה, פרויקט "אורות בדורות" מסתמן כפתרון האידיאלי.

מיקום יוצא דופן

נדיר למצוא שטח בסביבת גוש דן שטרם אוכלס. זוהי הזדמנות להצטרף ליישוב שנבנה ממש מאפס במרחק 35 דקות מתל אביב ולחיות בקהילה ייעודית ועדיין בקרבה למרכזי התעשייה והתרבות של ישראל. בנוסף, על אף נופם היפהפה של הרי שומרון הנשקף מבנייני הפרויקט, מדובר בקרקע הפרושה על שטח אדמה אשר מהווה קונצנזוס פוליטי מוחלט מכל קצוות הקשת הפוליטית ללא כל חשש לפינויים עתידיים.

לחיי קהילה מלאים

סביב בנייני המגורים ייבנו כל המתקנים הנדרשים לחיי קהילה תוססים, ממרכזים מסחריים ותעשייתיים ועד למוסדות חינוך ופנאי ומקומות בילוי והכל במרחק נגיעה ובנגישות יוצאת דופן.

פרויקט בינוי ברמה הגבוהה ביותר

את הפרויקט מובילה אחת מהחברות הוותיקות בתחום הנדל"ן, בעלת ניסיון של מעל 30 שנה בתחום ורצף הצלחות מרשים ביותר בתחום. לאורך כל התהליך, ייעשה שימוש בציוד ההנדסי המתקדם והחזק ביותר בתחום הבניה ואנשי צוות מובילים יקדמו את הפרויקט על מנת להבטיח את איכות הבניה הטובה ביותר שבנמצא.

בתמיכת גורמים פוליטיים רבים

מתוך הבנה אמיתית של הצורך לספק מענה למשבר הדיור של הציבור הדתי בישראל, עשו חברי כנסת רבים מעשה ומסייעים כבר מספר שנים לדחוף את הפשרת האדמות והקמת הפרויקט. משמעות הדבר היא כי גורמים משמעותיים הפוליטיקה הישראלית כבר נתנו את ברכת הדרך לפרויקט ועומדים לצד היזמים בכל צעד ושעל.

נוף של הרי שומרון
צילום: יח"צ

הזדמנות של פעם בחיים

כדי לבצע השקעה חכמה וראויה עבור עתיד משפחתך, אנו מזמינים אותך לקבל מידע נוסף על השקעה נבונה אשר צפויה להיחטף בזמן הקרוב.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים והצטרפו להצלחה - לחצו כאן >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו