שוב טרור חקלאי בגוש עציון

בעל מטע במגדל עוז גילה כי פורעים עקרו וחתכו עצי דובדבן צעירים, גנבו ציוד חשמלי והותירו הרס: "בסוף זה נסגר בחוסר עניין לציבור".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תש"פ

המטע שנגדע
המטע שנגדע
צילום: צביקה קליין

שוב גניבה חקלאית והרס באזור גוש עציון, והפעם במטעי מגדל עוז. צביקה קליין, בעל מטע הדובדבנים שספג את נחת זרועם של הפורעים מספר על האירוע וקובע כי ידם של ערביי הסביבה במעשה. "יהודים לא מגיעים לשם והשכנים שלנו הם ערבים", הוא אומר.

"אנחנו שם בכל יום. בגלל מזג האוויר הקשה לא הגענו לשם יומיים שלושה. כשהגענו הבוקר ראינו את הנזק. הנזק הוא כ-30 עצי דובדבן צעירים שהוצאו מהאדמה ועוד נקודות מחשב שם יש תא סולארי שמטעין את המצבר של מרכז ההשקיה. הוא נגנב ונעלם. תוך כדי כך גם עשו נזק לחוטי חשמל ופרצו ארון".

להערכתו של קליין אמדן הנזק עומד על כמה אלפי שקלים. את האפשרות שלא יד אדם פגעה במטע הוא דוחה ומציין כי מדובר במטע סגור ומסודר שסביבו גדר, כך שבעל חיים לא יכול היה להיכנס ובוודאי שלא מדובר בפגעי מזג אויר שכן חלק מהעצים הרכים נעקרו מהאדמה וחלק נחתכו.

"המשטרה הגיעה די מהר, אבל בגלל מזג האוויר לא בטוח שמצאו משהו", אומר קליין ומספר כי מהמז"פ נמסר לו כי ככל הנראה הפורעים עטו כפפות על ידיהם ולכן יהיה קשה מאוד להתחקות אחריהם. הוא עצמו מתקשה להאמין שיעלה בידי המשטרה להגיע למבצעי המעשה, כפי שגם בעבר לא הגיעו למבצעי מעשים דומים. "אני לא חושב שאי פעם מצאו גניבות מהסוג הזה. לפעמים מחוסר עניין לציבור סוגרים את זה אחרי יומיים שלושה או שבוע".

פרצו את ארון החשמל
צילום: צביקה קליין