נטיעות משותפות בכפר הנוער הודיות
נטיעות משותפות בכפר הנוער הודיותצילום: באדיבות הודיות

תלמידי כפר הנוער הדתי "הודיות" שבגליל התחתון, ערכו אמש (שני) נטיעות משותפות עם עשרות ניצולי שואה מהמרכז להתאחדות עולי רומניה בישראל.

במסגרת הנטיעות נשתלו חמישה עצי פרי: עץ לכל שכבה בכפר. לאחר הנטיעות התכנסו החניכים וניצולי השואה לסדר ט"ו בשבט ולארוחה חגיגית בחדר האוכל. החניכים שמעו סיפורים של הניצולים ולמדו מהי אהבת הארץ והמדינה.

הנטיעות המשותפות הןה מסורת ארוכת שנים כאשר כפר הנוער 'הודיות' מארח את ניצולי השואה מהמרכז להתאחדות עולי רומניה לכל אורך השנה, בשמחת תורה, בפורים ובמועדים נוספים.

בנוסף לביקורים בחגי ישראל, חברי התאחדות עולי רומניה תרמו לכפר גינה מוזיקלית המאפשרת לתלמידים להתחבר אל עצמם ואל הטבע המוריק שמסביב לכפר. בניית הגינה הסתיימה בחודש שעבר.

ניצול השואה פיליפ ברמן ציין כי "ניצולי השואה הם כמו אילנות. אחרי כל שריפה האילנות מצמיחים ומתחדשים. ניצולי השואה הם עדות חיה של עם ישראל".

שולה ואנונו, ניצולת שואה נוספת שהשתתפה בנטיעות הוסיפה, "בשואה עם ישראל היה בשממה. כשם שהעצים בט"ו בשבט פורחים, כך גם עם ישראל יפרח ויתחזק".

מנהל כפר הנוער אלי שטיין סיכם ואמר, "כמידי שנה, גם בט"ו בשבט הזה זכינו שהתלמידים שלנו יינטעו עצים יחד עם ניצולי השואה מהתאחדות עולי רומניה. אותם ניצולים הם השורשים המחברים אותנו להיסטוריה ולמורשת המפוארת של עם ישראל, כך שאין מתאים יותר מלחגוג את חג האילנות עם אותם אנשים יקרים. בהזדמנות זו אני רוצה להודות להם על התרומה והעזרה הרבה בהקמת הגן המוזיקלי בכפר. הניגון שלהם ימשיך להתנגן תמיד".